Reklama

Stan wyjątkowy. Setki imigrantów na granicy z Białorusią. Zobacz nocne nagranie z drona [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen

Stan wyjątkowy. Setki imigrantów na granicy z Białorusią. Zobacz nocne nagranie z drona [AKTUALIZACJA, WIDEO] - Zdjęcie główne

Setki imigrantów chcą siłą dostać się do Polski. | foto Screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Gorąco na granicy polsko-białoruskiej. W stronę przejścia granicznego w Kuźnicy (na wysokości Białegostoku) zmierzał tłum imigrantów. Jak wynika z doniesień białoruskich opozycjonistów, ulice Mińska opustoszały, co sugeruje, że większość koczujących tam ludzi udało się w stronę Polski. Dostępu do naszego kraju chronią wojsko, policja i straż graniczna.

- Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski - pisze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który na swoim Twitterze opublikował film z Białorusi.

 

- Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski - stwierdził Stanisław Żaryn. Na granicę polsko-białoruską wysłano potężne siły policji, straży granicznej i wojska z całego kraju. 

 

Zwołano posiedzenie rządowego sztabu kryzysowego, w którym udział wezmą Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa, premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i koordynator służb specjalnych, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

AKTUALIZACJA - GODZINA 14:30:

Służby na granicy poinformowały o siłowej próbie przejścia na polską stronę przez grupę uchodźców. Sytuacja została opanowana.

AKTUALIZACJA - GODZINA 16:

 

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w Kuźnicy cały czas dochodzi do siłowych prób przekraczania granicy. Na nagraniu widać jak jeden z mężczyzn próbuje zniszczyć druty łopatą. To nie są jedyne takie obrazki. Dochodzi do prób przecinania zasieków. 

Rzecznik prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej major Katarzyna Zdanowicz, pytana na konferencji prasowej o szacunki dotyczące liczby migrantów znajdujących się po stronie białoruskiej powiedziała, że grupa przy przejściu w Kuźnicy liczy kilkaset osób, ale całość, która przemieszcza się w stronę granicy to nawet kilka tysięcy osób! Podlaski Odział Straży Granicznej ma do dyspozycji ponad 8 tysięcy żołnierzy, 2 tysiące funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz kilkuset policjantów.

- Dzisiaj mamy do czynienia z najtrudniejszą sytuacją na granicy.

- mówi rzecznik prasowy rządu Piotr Muller. Wiadomo, że na granicę będą ściągane wojskowe posiłki!

AKTUALIZACJA - GODZINA 21:

W związku z zawieszeniem od wtorku od godziny 7 rano odpraw na polsko-białoruskim przejściu w Kuźnicy, Straż Graniczna spodziewa się większego ruchu pojazdów na przejściach w Bobrownikach (Podlaskie) i w Terespolu (Lubelskie) - mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału SG Katarzyna Zdanowicz.

Migranci rozbili obóz przy granicy z Polską.

AKTUALIZACJA 9.11, GODZINA 7:34:

- Bez prób siłowego przekroczenia, ale w stronę policjantów w samochodzie poleciał kamień. Skończyło się na wgnieceniu samochodu - relacjonuje noc podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskich policjantów.

 

AKTUALIZACJA - GODZ. 12:30:

Resort obrony narodowej opublikował kolejny film z granicy:

 

Zobacz nocne nagranie z drona:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy