Reklama

Prezydent RP Andrzej Duda po wizycie w Kijowie: - Nie mam wątpliwości, że obrońcy Ukrainy będą walczyć do samego końca [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Jakub Szymczuk

Prezydent RP Andrzej Duda po wizycie w Kijowie: - Nie mam wątpliwości, że obrońcy Ukrainy będą walczyć do samego końca [WIDEO] - Zdjęcie główne

Andrzej Duda | foto Jakub Szymczuk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju - To jedna z wizyt, którą zapamiętam do końca życia, zwłaszcza obraz pola walki, gotowy do obrony Kijów, a przede wszystkim niezwykłą determinację do obrony swojej Ojczyzny - powiedział na dworcu kolejowym w Przemyślu Prezydent RP Andrzej Duda.

Zakończyła się wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Ukrainie. Towarzyszyli mu prezydenci Litwy Gitanasa Nausedy, Łotwy Egilsa Levitsa oraz Estonii Alara Karisa. W środę w Kijowie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Odwiedzili także Irpień i Borodziankę. Miejsca gdzie rosyjski okupant zniszczył wiele obiektów.

- To jedna z wizyt, którą zapamiętam do końca życia, zwłaszcza obraz pola walki, gotowy do obrony Kijów, a przede wszystkim niezwykłą determinację do obrony swojej Ojczyzny. Nie mam wątpliwości, że obrońcy Ukrainy będą walczyć do samego końca. Widzieliśmy dramatyczne filmy i zdjęcia. Rosjanie prowadzą wojnę totalną – mężczyznami z bronią w ręku, ale i z kobietami i dziećmi - powiedział na dworcu kolejowym w Przemyślu Prezydent RP Andrzej Duda.

- Ci, którzy są odpowiedzialni za tę wojnę powinni zostać wykluczeni. Nie możemy pozwolić na to, aby w XXI wieku tak się zachowywać. Musimy udzielać Ukrainie i Ukraińcom pełnego wsparcia. Zbrodnie powinny zostać osądzone, a zbrodniarze powinni zostać skazani. Kiedy jest się na Ukrainie, człowiek rozumie, dlaczego nasi sąsiedzi szukają u nas schronienia - dodał Andrzej Duda.

Co po wizycie w Kijowie powiedzieli wszyscy prezydenci? Sprawdź materiał:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy