Reklama

Porozumienie zrywa koalicję! Jak będzie wyglądała współpraca w sejmiku województwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Porozumienie zrywa koalicję! Jak będzie wyglądała współpraca w sejmiku województwa? - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Porozumienie Jarosława Gowina zerwało koalicję Zjednoczonej Prawicy i opuszcza rząd Mateusza Morawieckiego. To wszystko po tym, kiedy we wtorek premier złożył wniosek do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o dymisję Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. Jak będzie wyglądała współpraca w Sejmiku Województwa Podkarpackiego?

Parlamentarzyści Porozumienia odchodzą z klubu Prawa i Sprawiedliwości i tworzą własne koło poselskie, a wszyscy politycy tego ugrupowania opuszczają rząd Mateusza Morawieckiego, poinformował w środę rano Jan Strzeżek, rzecznik partii Gowina. 

- Odchodzę, wraz z moimi przyjaciółmi z Porozumienia, z podniesionym czołem z tego ministerstwa, z rządu. Zdziałaliśmy przez te sześć lat jako Porozumienie bardzo dużo. Jestem dumny z tego, że mogłem służyć najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

- mówił, tuż po decyzji premiera, Jarosław Gowin.

- Wyrzucenie Gowina z Rządu to początek rządu Zjednoczonej Prawicy, który jest rządem mniejszościowym. Dymisja Gowina ma cel wychowawczy, bo daje do zrozumienia, że jeśli nie głosujesz tak, jak sobie życzy Jarosław Kaczyński, to czeka Ciebie taki sam los.

- mówi naszej redakcji Paweł Poncyliusz podkarpacki poseł Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący sejmowego klubu tego ugrupowania.

 - Ale wyrzucenie Gowina to akt rozpaczy ze strony PiS - jak już nie działają zachęty i przekupstwa, to zostaje tylko kij i bat.

- dodaje poseł.

Skoro decyzja o opuszczeniu koalicji została podjęta ważą się jej losy na szczeblu lokalnym. Bliski dymisji w Zarządzie Województwa Podkarpackiego jest Stanisław Kruczek, obecny członek prezydium.

Kruczek jest przewodniczącym tej partii w okręgu wyborczym 23, obejmującego rejon Rzeszów - Tarnobrzeg. W Zarządzie jest odpowiedzialny za nadzór nad  Departamentem Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Departamentem Społeczeństwa Informacyjnego, Departamentem Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych Regionalnego Programu Operacyjnego a także za wojewódzkie zakłady opieki zdrowotnej i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. w sejmiku województwa jest od 2014 roku.

Pomimo wielokrotnych prób kontaktu nie udało nam się porozmawiać ze Stanisławem Kruczkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy