Reklama

Polujesz na węgiel od PGG? O tych zmianach w sklepie musisz wiedzieć!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Polujesz na węgiel od PGG? O tych zmianach w sklepie musisz wiedzieć! - Zdjęcie główne

Sklep PGG po raz kolejny zmiany zasady sprzedaży w sklepie | foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Kolejne zmiany w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Polujący na tani węgiel muszą wiedzieć, że zmieniły się nie tylko godziny, ale również dni, w których można kupić opał w niższej cenie.

O tych zmianach muszą wiedzieć wszyscy ci, którzy wciąż mają nadzieję na kupno tańszego węgla w sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Zmieniły się nie tylko godziny, w których można go kupić, ale również asortyment. 

Sklep PGG. Zmiana godzin i dni sprzedaży węgla 

Tomasz Głogowski, rzecznik PGG, poinformował, że już nastąpiła zmiana systemu zbytu. Na czym ona polega? Na tym, że pierwsza transza opału będzie trafiać na półkę sklepową o godzinie 16.00, a sesja sprzedażowa potrwa do godziny 17.00. Kolejna rozpocznie się godzinę później.

W przypadku dostępności towaru kolejna partia będzie wystawiana o godz. 18 na półkę sklepową i do odwołania na półkę sklepową będzie wystawiany węgiel konfekcjonowany, czyli ekogroszki oraz miały 

  -wyjaśnia. Co ważne, sprzedaż odbywać się będzie codziennie, od poniedziałku do piątku. Do tej pory węgiel i ekogroszek w e-sklepie PGG umieszczany był 2 razy w tygodniu - we wtorki i czwartki od godziny 16 i dostępny do wyczerpania zapasu, niekiedy zaledwie przez kilka minut. W pozostałe dni robocze można było kupić tylko miały węglowe.

Spółka wstrzymała sprzedaż tego węgla! 

Kolejna ważną kwestią jest to, że PGG zawiesza do odwołania sprzedaż węgla luzem. Oznacza to, że obecnie w e-sklepie PGG dostępny będzie tylko węgiel workowany oraz miały węglowe. Ta informacja była dużym zaskoczeniem dla klientów. Zaczęto nawet spekulować, że spółka zamierza zawiesić działalność sklepu. Tym informacją zaprzeczyli przedstawiciele PGG.

Zapewniamy, że spółka nie planuje likwidacji sklepu internetowego.

Rzecznik spółki tłumaczy, że decyzja o wstrzymaniu sprzedaży węgla opałowego luzem w e-sklepie wiąże się z przystąpieniem do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach.

Od początku roku sklep PGG sprzedał ok. 1,4 mln ton węgla dla 460 tys. odbiorców. I mimo że w sklepie internetowym spółki nie jest łatwo kupić węgiel,  chętnych do zakupu wciąż nie brakuje. Powód? To  niska, w porównaniu ze składami opału, cenami. Dla przykładu, ekogroszek Pieklorz (paleta 1000 kg - 50 worków po 20 kg) można kupić od 1770,00 zł, ekogroszek Karlik (paleta 750 kg - 30 worków x 25 kg) od 1327,50 zł, a tona ekomiału  Greenpalod 1105 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy