Reklama

Podczas walk z Rosjanami zginął Janusz Szeremeta, który pochodził z Dynowa. - Walczę też dla Polski - mówił na swoich nagraniach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Smutne wiadomości z Ukrainy, która wciąż jest ogarnięta wojną. Inwazja Rosji na ten kraj pochłania kolejne ofiary, a wśród nich znaleźli się Polacy, w tym jedna osoba z Podkarpacia.

W niedzielę w czasie walk na froncie ukraińsko-rosyjskim zginęło dwóch polskich ochotników służących w Legionie Międzynarodowym: Janusz Szeremeta z Dynowa i Krzysztof Tyfel z Częstochowy.

Janusz Szeremeta miał 41 lat, urodził się w 1981 roku w Dynowie. Tu przez lata mieszkał i uczył się. Związany był też ze Szklarami w gminie Hyżne, gdzie mieszkali jego rodzice. Był osobą dobrze znaną w lokalnej społeczności, ze względu na swoją aktywność i zainteresowania - napisał portal nowiny24.pl. Ta smutna wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami Dynowa, którzy bardzo go lubili. Zresztą Janusz kiedy tylko Rosja zaatakowała Ukrainę wiedział co ma robić.

- Dotarłem na miejsce, czekam na swój mundur. W pełni świadomie chcę walczyć. Jestem Polakiem, wiele łączy mnie z Ukrainą. Nie mogę stać obojętny wobec tej tragedii - napisał na swoim Facebooku pierwszego dnia po wstąpieniu do Legionu Międzynarodowego.

- Walka to nie tylko zabijanie. Polacy, jestem dumny! Widzę jak walczycie w Polsce, to jest piękne! Pamiętajcie jestem tutaj, czuję przywiązanie do tego kraju, spędziłem tu najlepsze lata. Ale nie zapominajcie Kochani, że walczę też dla Polski - dodał.

Z racji wykonywanych zadań nawet bliscy nie wiedzieli, gdzie wypełniał swoje militarne obowiązki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy