Reklama

Największy samolot świata Antonov An-225 Mrija może zostać odbudowany. Rusza zbiórka pieniędzy na ten cel. Są jednak pewne wątpliwości [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Na początku marca świat obiegły zdjęcia, zniszczonego przez naloty wojsk rosyjskich, największego samolotu świata Anotonova An-225 Mrija. Maszyna była uziemiona na lotnisku w Hostomelu. Wiele razy ta maszyna cieszyła nasze oko kiedy startowała bądź lądowała na lotniskach w Polsce, ostatnio często gościła w Rzeszowie. Jest nadzieja na to, że jeszcze powróci.

Antonov Airlines, właściciel zniszczonego w czasie walk na lotnisku w Hostomelu An-225 Mrija – największego samolotu transportowego świata, uruchamia zbiórkę środków na przywrócenie samolotu do życia. Koszt takiej operacji jest gigantyczny, bo specjaliści szacują, że potrzeba aż 3 miliardów dolarów!

Jak ma wyglądać cały ten proces? Na razie nie ma żadnych szczegółów. Warto pamiętać, że częściowo zbudowana została druga maszyna, która nie jest dokończona. Antonov podkreśla, że posiada pełną dokumentację techniczną oraz wiedzę, która pozwoliłaby na odtworzenie samolotu. Brakuje najważniejszego... pieniędzy. Dlatego spółka już teraz uruchomiła zbiórkę środków i zachęca do ich przekazywania na podane w mediach społecznościowych konta.

An-225 Mrija był olbrzymim sześciosilnikowym samolotem transportowym. Był największym i najcięższym samolotem w historii lotnictwa. Rozpiętość skrzydeł wynosiła ponad 88 metrów, przy długości całej maszyny równej 84 metrów. Całkowita masa osiągała aż 200 000 kilogramów, zaś zasięg oscylował wokół 15400 kilometrów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Mrija była w Rzeszowie aż pięć razy.

Tutaj więcej informacji o wsparciu na ten cel:

Okazuje się, że wątpliwości dotyczące tej operacji ma pilot tego gigarnta - Dmytro Antonov. Oglądnijcie film:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy