Reklama

Lewy alkohol w obrocie! Uważaj na wódkę z niewiadomego pochodzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lewy alkohol w obrocie! Uważaj na wódkę z niewiadomego pochodzenia - Zdjęcie główne

Uważaj, jaki alkohol spożywasz! Na rynku jest lewa wódka! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Główny Inspektor Sanitarny apeluje o rozwagę w spożywaniu alkoholu niewiadomego pochodzenia lub picia środków chemicznych.

Spożycie alkoholu niewiadomego pochodzenia lub alkoholu zawartego w produktach chemicznych nieprzeznaczonych do spożycia jest niebezpieczne i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia! Tylko w województwie śląskim i łódzkim w ciągu ostatnich kilku dni zmarło 16 osób. 

Produkty chemiczne typu denaturat zawierają barwniki, substancje pomocnicze i środki skażające, w tym metanol. Mało tego. Te z niewiadomego pochodzenia również są niebezpieczne - mogą zawierać metanol, który jest związkiem silnie trującym i toksycznym.

Spożycie metanolu wiąże się z ciężkim zatruciem. Dawka metanolu zagrażająca uszkodzeniem nerwu wzrokowego to zaledwie 4 mililitry, natomiast śmiertelna - to tylko 30 mililitrów.

Alkohol metylowy (metanol) od alkoholu etylowego (przeznaczonego do spożycia) nie różni się smakiem ani zapachem, a ich rozróżnienie bez badań laboratoryjnych jest niemożliwe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy