Reklama

Kryzys na Ukrainie. Stopień alarmowy ALFA-CRP w Polsce. Czy grozi nam cyberatak?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Kryzys na Ukrainie. Stopień alarmowy ALFA-CRP w Polsce. Czy grozi nam cyberatak? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Po tym jak na Ukrainie doszło do cyberataku na strony internetowe resortu obrony i czterech wprowadzono w Polsce stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to oznacza?

15 lutego strony ministerstwa obrony oraz sił zbrojnych przestały działać. Informację potwierdziło Ministerstwo Obrony Ukrainy. "Nasza strona internetowa najpewniej padła ofiarą ataków DDoS, podczas których rejestrowana jest nadmierna liczba zgłoszeń na sekundę". Ponadto przestały działać strony internetowe czterech banków. Chodzi o Privatbank, Oschadbank, Crédit Agricole i First International Ukrainian Bank. Ta wiadomość sprawiła, że Ukraińcy masowo zaczęli sprawdzać czy mają dostęp do swoich pieniędzy.

Właśnie obawa przed podobnymi wydarzeniami w Polsce sprawiła, że od 15 do 28 lutego obowiązuje w Polsce stopień alarmowy ALFA-CRP (najniższy z czterech stopni informujących o zagrożeniu terrorystycznym). Co to oznacza?

- Stopień ALFA-CRP wprowadzono w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. To sygnał dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Administracja jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych - wskazuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy