Reklama

Roszady w Telewizji Polskiej. Jacek Kurski zakończył swoją misję w mediach. Co dalej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: facebook/Joanna Kurska

Roszady w Telewizji Polskiej. Jacek Kurski zakończył swoją misję w mediach. Co dalej? - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Joanna i Jacek Kurscy. Ona do TVP wraca, on z niej odchodzi | foto facebook/Joanna Kurska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Roszady w Telewizji Polskiej. Z funkcji prezesa został odwołany - jak się wydawało: niezatapialny - Jacek Kurski. Nie oznacza to jednak ostatecznego rozstania jego rodziny z publicznym nadawcą.

Jacek Kurski rozstał się z fotelem prezesa Telewizji Polskiej. Funkcje tę pełnił, z małymi przerwami, od 2016 roku. Wydawało się, że nic nie zagraża jego pozycji. A jednak.

Przeprowadzka z Woronicza na Wiejską? 

W poniedziałek po południu poinformowano, że Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza, członka zarządu TVP od kwietnia 2019 roku. Krótko po tym głos w tej sprawia zabrał były prezes.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną, przestałem być prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, którą kierowałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP

- stwierdził były już prezes TVP, oskarżany przez opozycję o uprawianie propagandy, zwłaszcza na odcinku informacji i publicystyki. Radosław Fogiel, rzecznik PiS, zaznaczył, że decyzja ta nie oznacza, że dotychczasowa praca Kurskiego w telewizji została oceniona negatywnie: 

Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania.

Jakie? O tym zaczęli w sieci debatować zarówno politycy, jak i dziennikarze. W większości pojawiało się stwierdzenie, że Kurski chce wrócić do polityki. "Rzeczpospolita" poinformowała, że kilka dni temu trwały rozmowy nad przejściem Jacka Kurskiego do rządu. Mają one pochodzić z rządowych źródeł. Politycy są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu „na kogoś więcej, niż minister”.

Nie po raz pierwszy Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Kurskiego ze stanowiska. Wcześniej miało to miejsce  w marcu 2020 roku. Wówczas prezes TVP oddał się do dyspozycji prezydenta Andrzeja Dudy, któremu - zdaniem mediów - zależało na usunięciu go z tego stanowiska. Po odwołaniu Kurski został doradcą zarządu TVP.  Cztery miesiące później wrócił na swoje stanowisko. 

Joanna zamiast Jacka. Rodzina Kurskich nadal w TVP

Podczas ostatniej konferencji, na której przedstawiono ramówkę stacji, Kurski powiedział dziennikarzom, że jego żona, która z TVP rozstała się w październiku 2016 roku, wróci do firmy, kiedy on z niej odejdzie. Tak też się stało. Propozycję miał jej złożyć w poniedziałek nowy szef TVP. Jak się okazuje Joanna Kurska ma pokierować zespołem programu "Pytanie na śniadanie". W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl stwierdziła, że całe jej życie zawodowe związane jest z telewizją. To jej pasja, z której zrezygnowała, ponieważ nie chciała tam pracować, dopóki prezesem był jej mąż.

W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2.

Joanna Kurska jest dziennikarką i wydawcą. Przez wiele lat związana była z TVP, m.in. odpowiadała za strategię programową i wizerunkową stacji. Współpracowała również ze stacją Polsat, gdzie była wydawcą w programach "Interwencje", "Państwo to my", czy "Gość wydarzeń".  

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy