Reklama

Zwłoki przez całą noc leżały w mieszkaniu! Nikt nie mógł stwierdzić zgonu

Opublikowano:
Autor:

Zwłoki przez całą noc leżały w mieszkaniu! Nikt nie mógł stwierdzić zgonu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednym z bloków w Przemyślu zmarł 94-latek. Zwłoki musiały przeleżeć w mieszkaniu całą noc, ponieważ nikt nie chciał stwierdzić zgonu.

94-letni mężczyzna zmarł w sposób naturalny. Rodzina przez wiele godzin próbowała uzyskać kontakt z kimś kto stwierdzi zgon. Pogotowie ratunkowe nie wysyła karetek do zgonu naturalnego, lekarz z SOR - przyjedzie najszybciej około południa dnia następnego, a policja nie podejmuje w takim przypadku działań. 

Dopiero telefon do zakładu pogrzebowego pomógł w załatwieniu sprawy. Pracownik zakładu uruchomił wszystkie możliwe instytucje i po godzinie 8 następnego dnia, udało się zabrać zwłoki do Szpitala Wojewódzkiego, gdzie stwierdzono zgon. 


CZYTAJ TAKŻE:


Okazuje się, że nie jest to świeży problem na terenie miasta. Już jakiś czas temu radni składali w tej sprawie interpelację do Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna

W Przemyślu jest problem z lekarzami chcącymi pełnić funkcję tzw. koronera. Do czerwca tego roku miasto miało podpisaną umowę na realizowanie świadczeń dotyczących stwierdzenia zgonu. Jednak na nowe zapytanie ofertowe nie odpowiedział żaden z lokalnych NZOZ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE