Reklama

ZUS w regionie kontroluje zwolnienia lekarskie

Opublikowano:
Autor:

ZUS w regionie kontroluje zwolnienia lekarskie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy ZUS kontrolują zwolnienia lekarskie w Mielcu i w Tarnobrzegu. Na 760 kontroli przeprowadzonych w tym roku, 26 osobom ubezpieczyciel nie wypłaci zasiłku chorobowego.

Dzięki temu ZUS zaoszczędzi 25 tysięcy złotych. Podczas kontroli okazywało się, że pracownicy przebywając na zwolnieniach lekarskich wyjeżdżają na wakacje, pracują u innego pracodawcy, bądź wyjeżdżają do pracy za granicę.

- Każdy do siebie bierze tę kontrolę, czuje się skrzywdzony, osaczony przez ZUS. A prawda jest taka, że my działamy w interesie wszystkich ubezpieczonych - mówi Małgorzata Stec, zastępca naczelnika wydziału zasiłków ZUS w Rzeszowie, nadzorująca teren tarnobrzesko-mielecki. 

Dodała, że są również takie osoby, które biorą zwolnienia lekarskie, a w tym czasie załatwiają przeróżne swoje sprawy i to jest wszystko finansowane z naszych pieniędzy.

 - Chodzi o to, żeby zadziałać prewencyjnie, żeby pracownicy mieli świadomość, że nie mogą sobie bezkarnie wykonywać jakieś inne czynności w czasie niezdolności do pracy - przekazuje Małgorzata Stec. 

W ramach ogólnopolskiej akcji ZUS współpracuje z pracodawcami w przeprowadzaniu kontroli zwolnień lekarskich. Do pracodawców z terenu Mielca i Tarnobrzega, którzy zatrudniają powyżej 20 osób ZUS wysłał 700 pism informacyjnych w tej sprawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE