Reklama

Zobacz film "999. Trzy dziewiątki" mieleckich ratowników [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Zobacz film "999. Trzy dziewiątki" mieleckich ratowników [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkowe powodzenie serii edukacyjnych filmów 999.„Trzy Dziewiątki” zainspirowało Szkołę Ratownictwa Medycznego w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu do pracy nad kolejnym projektem.

Teraz czas na realizację filmów edukacyjnych „Z ręką na pulsie” - odpowiedzi na bieżące pytania mieszkańców.

Pierwszy odcinek serii z udziałem rat. med. Bartosza Klechy, który opowiada o tym, jak postąpić w razie ukąszenia przez żmiję, jest już na Facebooku Szkoły Ratownictwa Medycznego w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu i na Mielec112. Warto zaglądać także na stronę mieleckiego pogotowia.

- Tym razem kierowaliśmy się sugestiami odbiorców, którzy pytali m.in. o to, jak się zachować po ukąszeniu przez żmiję, kleszcza. Zastanawiają się, czy w związku z dużą liczbą komarów, mogą one stać się szczególnie groźne, a także o co chodzi z poparzeniem barszczem Sosnowskiego, itp. - mówi Maria Napieracz, dyrektor pogotowia. 

Po dużym sukcesie serii edukacyjnej „999. Trzy Dziewiątki”, którą stworzyło mieleckie Pogotowie Ratunkowe z myślą o mieszkańcach, pojawił się pomysł, aby kontynuować ideę dialogu ze społecznością.


 – Oczywiście są tematy uniwersalne, które są ważne przez cały rok, bo dotyczącą ogólnych zasad korzystania z systemu opieki zdrowotnej, a ratownictwa w szczególności i właśnie takie poruszaliśmy w pierwszej serii, ale są też bardziej „sezonowe”, z którymi mieszkańcy zwracają się do nas bezpośrednio lub przez media. I o nich zdecydowaliśmy się mówić w serii „Z ręką na pulsie”- mówi Maria Napieracz, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Pierwsza edycja, która liczyła 25 odcinków pokazała, że zainteresowanie profilaktyką zdrowotną i dbałością o bezpieczeństwo jest ogromne. – Zdarzały się odcinki, które miały na Facebooku nawet ponad 100 tys. zasięgu, po 120 udostępnień, 16-20 tysięcy wyświetleń. 

Do tego dochodzi nasza strona internetowa www.pogotowie-mielec.pl, na którą mieszkańcy również bardzo chętnie wchodzą, by oglądać „Trzy Dziewiątki”. Filmiki są dostępne także na youtubowym kanale Mielec112. 

Zobacz pierwszy film nowej serii:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE