Reklama

Znowu próbowali oszukać seniorów

Opublikowano:
Autor:

Znowu próbowali oszukać seniorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Tarnowie rozdzwoniły się telefony od oszustów usiłujących wyłudzić pieniądze od starszych osób. Dwoje mieszkańców miasta odebrało telefony od przestępców podających się za policjantów.

W pierwszym przypadku fałszywy policjant informował panią, że jej syn spowodował wypadek drogowy, jest przesłuchiwany na policji i aby uniknął konsekwencji prawnych powinna dostarczyć 230 tysięcy złotych. Kiedy seniorka odmówiła, oszust przerwał połączenie.

 

Kolejny telefon adresowany został do 81-letniego tarnowianina. W rozmowie z oszustem, który przedstawił się jako policjant Patryk Kołodziej z komendy powiatowej przy ul. Traugutta, usłyszał, że policjanci wpadli na trop gangu wyłudzającego pieniądze z kont bankowych. Spytał seniora czy jest sam w domu i jaką kwotę oszczędności zdeponował na koncie.

 

Na szczęście w żadnym z powyższych przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy i obie próby wyłudzenia gotówki zostały zgłoszone policji. Ale dopóki przestępcy są na wolności uważajcie i nie dajcie się oszukać. Nie przekazujcie swoich oszczędności osobom których nie znacie, nawet jeśli podają się za Waszych bliskich, policjantów, prokuratorów czy kogokolwiek innego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE