Reklama

Znika ostatnia polska sieć sklepów Piotr i Paweł

Opublikowano:
Autor:

Znika ostatnia polska sieć sklepów Piotr i Paweł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się! Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na zakup przez The Spar Group Ltd. sieci detalicznej Piotr i Paweł. Od dłuższego czasu mówiło się o problemach finansowych polskiej marki, co rusz pojawiały się medialne doniesienia o zamknięciu kolejnego sklepu.

Tym razem to już nie zamknięcie pojedynczego sklepu, a całkowite przejęcie sieci - ostatniej polskiej sieci detalicznej na terenie naszego kraju. Na Podkarpaciu są dwa sklepy Piotr i Paweł - w rzeszowskim Millenium Hall i Galerii Rzeszów. I oba sklepy zmienią niebawem nazwę na Spar i Eurospar.

- Umowa kupna sieci Piotr i Paweł przez spółkę The Spar Group Ltd. została podpisana 30 maja. Teraz po uzyskaniu zgody UOKiK, nowy właściciel może rozpocząć reorganizację przejętej sieci sklepów Piotr i Paweł. Będzie je zmieniać na formaty, które najlepiej będą odpowiadać na potrzeby klientów w poszczególnych lokalizacjach

- poinformowały dziś, 19 lipca, Wirtualne Media.

Jak długo potrwają zmiany? Tego dziś nie wiadomo. Wiemy natomiast, że będzie je wdrażać spółka Wasz Sklep Spar, której prezesem jest Tomasz Syller.

Firma ma ponad 12,7 tys. sklepów na całym świecie, z kolei sieć delikatesów Piotr i Paweł istnieje od 1990 roku. Założyli ją Piotr, Paweł i Eleonora Wosiowie. Problemy finansowe sieci zaczęły się jesienią 2017 roku. Jak informują Wirtualne Media, na półkach brakowało towarów, dostawcy skarżyli się na brak płatności. Sieć próbowała się ratować - zredukowała liczbę sklepów ze 150 do 70. Ale mimo wszystko nie wpłynęło to na poprawę kondycji finansowej spółki.

Na Podkarpaciu mamy dwa sklepy Piotr i Paweł - oba w Rzeszowie. Niebawem należy liczyć się z ich zamknięciem i dostosowaniem do formatów sklepów Spar.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE