Reklama

Znęcał się nad ojcem. Grozi mu nawet 18 lat więzienia w warunkach recydywy

Opublikowano:
Autor:

Znęcał się nad ojcem. Grozi mu nawet 18 lat więzienia w warunkach recydywy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Leżajsku podejrzewa mężczyznę o popełnienie szeregu przestępstw względem swojego ojca. Sąd może zwiększyć jego wyrok ze względu na popełnienie czynu w warunkach recydywy.

Piotrowi Sz. ogłoszono zarzuty popełnienia przestępstw polegających na znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad ojcem, naruszeniu orzeczonego zakazu zbliżania się do ojca oraz nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego przez ojca, a także polegającego na kierowaniu gróźb karalnych i użyciu przemocy w celu dokonania kradzieży pieniędzy na szkodę 67-letniego ojca.


CZYTAJ TAKŻE: Amstaff pogryzł dwóch chłopców - pies należał do kolegi. 12-latek walczy o życie


- Podejrzany już wcześniej przebywał w zakładzie karnym. Został skazany za znęcanie się psychiczne nad ojcem. Po opuszczeniu zakładu zamieszkał z ojcem lekceważąc tym samym zakaz zbliżania się. 


- tłumaczy Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Nawet 18 lat więzienia

Mężczyzna wielokrotnie, będąc pod wpływem alkoholu, groził swojemu ojcu pozbawieniem życia. Piotr Sz. po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy policji przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. 

 


CZYTAJ TAKŻE: Straszne odkrycie wędkarza nad Sanem!Kara, jaka grozi podejrzanemu, może być znacznie wyższa. Piotr Sz. wyszedł na wolność w sierpniu br. i mieszkając z ojcem dopuścił się umyślnie przestępstw, za które był skazany już wcześniej. Takie działanie podlega pod art. 64, mówiący o recydywie podstawowej i wielokrotnej. W przypadku mężczyzny sąd ma prawo zwiększyć ustawowy wyrok o połowę. 

- W dniu 19 września 2020 r. Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował względem Piotra Sz. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat.


- informuje Paweł Król. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE