Reklama

ZNĘCAŁ SIĘ i nękał rodzinę. Zakaz zbliżania się nie pomógł - wróci do więzienia?

Opublikowano:
Autor:

ZNĘCAŁ SIĘ i nękał rodzinę. Zakaz zbliżania się nie pomógł - wróci do więzienia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 60-letni mieszkaniec Ropczyc Zbigniew Z. jest oskarżony o uporczywe nękanie byłej żony i małoletniego syna, a także niestosowanie się do zakazu zbliżania się.

Pomimo sądowego zakazu zbliżania się i odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną, nie zastosował się do wymogów sądu. Powrócił do Ropczyc i zamieszkał w pobliżu swoich bliskich, gdzie w od października 2019 roku uporczywie nękał swoją żonę i małoletniego syna

Początkowo, w listopadzie 2019 roku, wobec Zbigniewa Z. zastosowano dozór policji, ale ponownie się do niego nie zastosował. Ignorował także prawne wezwania, a jego rodzina coraz bardziej obawiała się uporczywego nękania. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach wystosowała wniosek o tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy - sąd uwzględnił go 18 grudnia 2019 roku. Zbigniew Z. przyznał się częściowo do nękania swojej rodziny i łamania zakazu sądowego, ale jego wyjaśnienia sprzeczne były z ustalonym stanem faktycznym.

Wobec mieszkańca Ropczyc skierowany został akt oskarżenia o uporczywe nękanie rodziny oraz niestosowanie się do wyroku Sądu Rejonowego w Ropczycach. Tj. popełnienie przestępstw z art. 190 a § 1 kk i art. 244 kk w z w. z art. 12 § 1 kk przy zast. art. 11 §2k. Zbigniewowi Z. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, czy wróci za kratki? 

Do sprawy będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE