Reklama

Reklama

Znamy datę otwarcia galerii handlowych! Będzie zakaz poruszania się między miastami?

Opublikowano: 21 listopada 2020 10:05
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę (21 listopada) kolejne kroki rządu, dotyczące restrykcji. Ogłoszono m.in. datę otwarcie galerii handlowych. Podczas konferencji poruszono temat nauki zdalnej, instytucji kultury oraz branży gastronomicznej. Nie wszyscy mają powody do hurraoptymizmu…

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami premiera, galerie handlowe będą otwarte od 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym. Od następnej soboty w sklepach wielopowierzchniowych znów będą działać sklepy odzieżowe, obuwnicze, meblowe czy te ze sprzętem RTV i AGD, które aktualnie pozostają zamknięte. 

- Od przyszłej soboty wszystkie sklepy w galeriach handlowych znów będą mogły działać "w najwyższym reżimie sanitarnym

- zapowiedział premier Mateusz Morawiecki

Co z resztą?

Inne branże nie mają powodów do radości. Rząd przedłużył zamknięcie gastronomi, kultury oraz branży fitness do 27 grudnia. Mateusz Morawiecki przekazał również, że szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia, zaś ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia - 4 stycznia - a 17-18 stycznia. 

- [Po to – przyp. red.] by nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza 

- tłumaczył premier.  

Dodajmy również, że w grudniu ogłoszono dwie niedziele handlowe: 13 i 20 dnia miesiąca.

- Znajdujemy się wciąż na etapie tego, co nazywamy bezpiecznikiem. To czy Polska będzie mogła znaleźć się w sferze mniejszych obostrzeń, wyniknie z tego, czy Polacy będą przestrzegać zasad.

- oznajmił Mateusz Morawiecki.

- Chcę zaapelować, by w święta odbyły się spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami (...) Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce

- dodał premier. 

Jak zaznaczył szef Rady Ministrów przygotowywane są konkretne kroki prawne, sankcjonujące zakaz poruszania się między regionami i miejscowościami.

Na konferencji przekazano również, że jeśli liczba zachorowań średnio spadnie poniżej 19 tys., to przewiduje się powrót do strefy czerwonej, poniżej 10 tys. być może wrócimy do strefy żółtej, zaś poniżej 4 tys. możemy wrócić do strefy zielonej.

Mateusz Morawiecki, kilkukrotnie apelując o zachowanie dyscypliny sugerował, że jest szansa na to, że do 18 stycznia pojawi się szczepionka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.