Reklama

Znamy datę otwarcia galerii handlowych! Będzie zakaz poruszania się między miastami?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Znamy datę otwarcia galerii handlowych! Będzie zakaz poruszania się między miastami? - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę (21 listopada) kolejne kroki rządu, dotyczące restrykcji. Ogłoszono m.in. datę otwarcie galerii handlowych. Podczas konferencji poruszono temat nauki zdalnej, instytucji kultury oraz branży gastronomicznej. Nie wszyscy mają powody do hurraoptymizmu…

Zgodnie z zapowiedziami premiera, galerie handlowe będą otwarte od 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym. Od następnej soboty w sklepach wielopowierzchniowych znów będą działać sklepy odzieżowe, obuwnicze, meblowe czy te ze sprzętem RTV i AGD, które aktualnie pozostają zamknięte. 

- Od przyszłej soboty wszystkie sklepy w galeriach handlowych znów będą mogły działać "w najwyższym reżimie sanitarnym

- zapowiedział premier Mateusz Morawiecki

Co z resztą?

Inne branże nie mają powodów do radości. Rząd przedłużył zamknięcie gastronomi, kultury oraz branży fitness do 27 grudnia. Mateusz Morawiecki przekazał również, że szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia, zaś ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia - 4 stycznia - a 17-18 stycznia. 

- [Po to – przyp. red.] by nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza 

- tłumaczył premier.  

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) November 21, 2020

Dodajmy również, że w grudniu ogłoszono dwie niedziele handlowe: 13 i 20 dnia miesiąca.

- Znajdujemy się wciąż na etapie tego, co nazywamy bezpiecznikiem. To czy Polska będzie mogła znaleźć się w sferze mniejszych obostrzeń, wyniknie z tego, czy Polacy będą przestrzegać zasad.

- oznajmił Mateusz Morawiecki.

- Chcę zaapelować, by w święta odbyły się spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami (...) Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce

- dodał premier. 

Jak zaznaczył szef Rady Ministrów przygotowywane są konkretne kroki prawne, sankcjonujące zakaz poruszania się między regionami i miejscowościami.

Na konferencji przekazano również, że jeśli liczba zachorowań średnio spadnie poniżej 19 tys., to przewiduje się powrót do strefy czerwonej, poniżej 10 tys. być może wrócimy do strefy żółtej, zaś poniżej 4 tys. możemy wrócić do strefy zielonej.

Mateusz Morawiecki, kilkukrotnie apelując o zachowanie dyscypliny sugerował, że jest szansa na to, że do 18 stycznia pojawi się szczepionka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE