Reklama

Znalazł niewybuch w czasie wykonywania prac w polu

Opublikowano:
Autor:

Znalazł niewybuch w czasie wykonywania prac w polu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej, zabezpieczyli jarosławscy policjanci. Niewybuch znalazł mieszkaniec Łazów Kostkowskich w czasie wykonywania prac na polu uprawnym. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili saperów.

W ubiegłą środę, 7 października, przed godz. 14, policjanci jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku w Łazach Kostkowskich. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia amunicji. Pocisk został znaleziony przez mieszkańca Łazów Kostkowskich w czasie wykonywania przez niego prac na polu uprawnym.


Czytaj także: Poderżnął gardło własnemu ojcu


Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziona amunicja, to silnie skorodowany pocisk artyleryjski o średnicy 7,5 cm oraz długości 29,5 cm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Saperzy z 21 Batalionu w Rzeszowie sprawdzili terenu oraz zabrali pocisk do zneutralizowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE