Reklama

Zmiana decyzji samorządowców! Dezynfekcja jest koniecznością! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Zmiana decyzji samorządowców! Dezynfekcja jest koniecznością! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tarnobrzeski samorząd nie miał zamiaru prowadzić dezynfekcji miejskich ulic oraz chodników, jak miało to miejsce choćby w Stalowej Woli, ale przybywająca liczba zakażonych zmieniła punkt widzenia.

10.04:

Strażacy z tarnobrzeskich OSP biorą udział w nocnych akcjach dezynfekcji. Dezynfekowane są miejsca najczęściej uczęszczane ze szczególnym uwzględnieniem przystanków i koszy na śmieci.

7.04, godz. 13:14

Odnotowany wzrost potwierdzonych przypadków zachorowań w Tarnobrzegu na COVID-19, skłoniły samorząd do zastosowania ogólnej dezynfekcji miasta. Prezydent miasta Dariusz Bożek podkreśla, że i tak wiele zależy od nas samych.

- Wciąż jednak uważam, że to, jak szybko i z jakim ostatecznie bilansem zażegnamy zagrożenie, zależy indywidualnie od każdego z nas. Na nic bowiem dezynfekcja, jeśli będziemy bagatelizować wszystkie zalecenia. Dezynfekowany w nocy przystanek rano może być już siedliskiem koronawirusa, gdy ktoś kaszląc nie zakryje ust. Po pierwsze więc, wszyscy musimy wyjątkowo rygorystycznie stosować się do wytycznych. Ograniczmy wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Jeżeli już musimy, róbmy to z zachowaniem nawet przesadnej ostrożności. O dokładnym myciu rąk przypominać chyba nie trzeba. Do tego odstępy, rękawiczki podczas zakupów, a nawet i maseczki. To wprawdzie nie zagwarantuje, ale zwiększa szansę, że tak wielu z nas nie padnie ofiarą COVID-19. Chcę państwa uspokoić, od dzisiaj wdrażamy w mieście także i tę próbę walki z zagrożeniem - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W pierwszej kolejności dezynfekcji poddane zostaną miejsca najczęściej uczęszczane obecnie przez mieszkańców. Będą to Plac Bartosza Głowackiego, Aleja Lipowa, okolice hali targowej, a także główne ciągi komunikacyjne ze szczególnym uwzględnieniem przystanków komunikacji miejskiej i koszy na śmieci. Dezynfekowane będą też sygnalizatory świetlne przy przejściach dla pieszych. Dezynfekowanie będzie się odbywało w godzinach nocnych, środkiem rekomendowanym przez Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób – 0,1% podchlorynu sodu. Akcja dezynfekowania rozpocznie się w nocy 7 kwietnia.

7.04, godz. 9:57:

Sandomierz, Stalowa Wola, Staszów, Tarnów, Rzeszów, Przemyśl - wszystkie te miasta łączy jedno. Jednym z elementów walki z koronawirusem była dezynfekcjach miejskich chodników, ulic, a także głównych punktów. Przynajmniej na razie tarnobrzeski samorząd nie przewiduje takiej działalności.

- Nie przewidujemy dezynfekcji w mieście. Samorząd Tarnobrzega podejmuje szereg kroków, które mają na celu ochronę mieszkańców i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Zaopatrujemy w płyny do dezynfekcji, przyłbice i maseczki ochronne służby medyczne, pomocowe, policję, strażników miejskich, doposażyliśmy Ochotnicze Straży Pożarnej. Grupą, która też ma spory kontakt z ludźmi są sprzedawcy, stąd nasza ostatnia inicjatywa, przekazywanie przyłbic pracownikom tarnobrzeskich sklepów. Od samego początku zagrożenia uruchomiliśmy też akcję zakupów dla seniorów, a także wraz z OSP akcję "W samo południe", o której donosiły choćby serwisy PAP. Myślę, że Tarnobrzeg dobrze dba o mieszkańców, a z naszych pomysłów śmiało mogą korzystać  inne samorządy - mówi Wojciech Lis, rzecznik prasowy tarnobrzeskiego Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE