Reklama

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród nich 32-latka

Opublikowano:
Autor:

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród nich 32-latka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus pochłonął dwa kolejne życia w województwie podkarpackim. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia - mieli oni choroby współistniejące, co jednak kryje się za tym enigmatycznym określeniem? Udało nam się ustalić.

Pacjenci zmarli w dniach 29 i 30.03.2020 w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych w Łańcucie:

Mężczyzna lat 80 z powiatu krośnieńskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu), w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55. Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce w 09.2019 r).

Kobieta lat 32 z powiatu lubaczowskiego (gmina Stary Dzików) - przyczyna zgonu  - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Zmarła w dziewiątej dobie, w  dniu 30.03.2020 o godz. 7.00. Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE