Reklama

Zmarła po porodzie. Sprawa w prokuraturze

Opublikowano:
Autor:

Zmarła po porodzie. Sprawa w prokuraturze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pani Barbara zdecydowała się na urodzenie czwartego dziecka w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie, zwanym często szpitalem na Rycerskiej. Tuż przed rozwiązaniem nic nie wskazywało, że może dojść do powikłań. Po porodzie szczęśliwa mama zaczęła uskarżać się na ból głowy.

25 czerwca pani Barbara urodziła swoje czwarte dziecko. Na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie trafiła tego samego dnia. Po porodzie zaczęły się bóle głowy, dzień później mieszkanka Rzeszowa straciła przytomność. Przewieziono ją do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. Znajdowała się tam na oddziale intensywnej opieki medycznej w stanie krytycznym. Kobieta była nieprzytomna. Mimo starań lekarzy kobieta zmarła 21 lipca, w niedzielę, po niemal miesiącu od porodu.

Nieoficjalnie mówi się o przyczynach śmierci młodej kobiety, natomiast dopiero sekcja zwłok wykaże ze stuprocentową pewnością, co się stało.

- Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok, wobec czego nie ustalono ostatecznie przyczyn zgonu

poinformował nas Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która przejęła tę sprawę od Prokuratury Rejonowej. Przypadki dotyczące błędów lekarskich badane są przez prokuratury wyższego szczebla, dlatego rzeszowska okręgówka przekazała ją właśnie do prokuratury regionalnej.

Choć, jak zaznaczył nam rzecznik prasowy, w śledztwie nie przedstawiono nikomu zarzutu popełnienia tego przestępstwa, to podejrzenie pada na personel "szpitala na Rycerskiej".

- Śledztwo wszczęto o przestępstwo z art.160 par2 kk, tj. narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby na, których ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo

- zaznaczył Mariusz Chudzik.


Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu (148-162)
Art. 160

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przesłuchiwani będą świadkowie, a biegli sprawdzą, czy znajdą się podstawy do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej personel medyczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE