Reklama

Zmarł słynny dziennikarz radiowy i telelwizyjny: Jerzy Dynia

Opublikowano:
Autor:

Zmarł słynny dziennikarz radiowy i telelwizyjny: Jerzy Dynia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł Jerzy Dynia, redaktor, dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz muzyk, wyjątkowy znawca i popularyzator folkloru. Był absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jerzy Dynia w swojej działalności zawodowej skupiał się głównie na dokumentacji i upowszechnianiu tradycyjnej muzyki ludowej. Współpracował z zespołami folklorystycznymi.

Był autorem wielu publikacji książkowych oraz niezliczonej ilości nagrań poświęconych kulturze i tradycji. Człowiek orkiestra niekwestionowany autorytet w swojej dziedzinie. Był m.in. współzałożycielem Zespołu Pieśni i Tańca „Rzechy” z Rzeszowa, kierownikiem muzycznym, autorem opracowań i aranżacji dla zespołu „Bandoska” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Jerzy Dynia za swoją działalność w dziedzinie kultury ludowej otrzymał m.in. prestiżową nagrodę im. Oskara Kolberga, a także dwukrotnie nagrodę im. Franciszka Kotuli. Do końca niezwykle sprawny i aktywny, publikując swoje artykuły m.in. do miesięczników „Nasz Dom Rzeszów” i „Echo Rzeszowa”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE