Reklama

Żłobek przy ulicy Jachowicza do 2022 roku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Żłobek przy ulicy Jachowicza do 2022 roku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył przetarg na opracowanie projektu budynku kolejnego żłobku w Rzeszowie. Wstępne informacje mówią o miejscach dla 190 dzieci. Inwestycja za około 5 milionów złotych ma być gotowa dopiero w 2022 roku.

Docelowo w budynku żłobka znajdzie się sześć sal wielofunkcyjnych o pow. min. 90 m2 (5 grup liczących po 32 dzieci oraz 1 grupa licząca 30 dzieci). Przy każdej sali będzie  m.in. jadalnia o pow. ok 40 m2 na cztery stoliki ośmioosobowe wraz z umywalką dla dzieci i szafą ze zlewozmywakiem, schowek na leżaki i łazienka z brudownikiem. 

W budynku znajdzie się także kuchnia, część administracyjna oraz szatnie. Na zewnątrz zostanie stworzony plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla pracowników żłobka i rodziców. Łącznie w budynku będzie przebywać około 190 dzieci.


- Na oferty projektantów  budynku czekamy do 15 września. Dokumentacja ma być gotowa do 10 miesięcy od momentu podpisania umowy. 


- informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.


Tak dzisiaj wygląda teren, który w dokumentacji projektowej wskazany jest jako przyszła lokalizacja inwestycji.  

Projekt budynku ma powstać do 2021 roku i wtedy też władze miasta planują rozpocząć kolejny przetarg, tym razem na roboty budowlane. 


- Chcemy, aby żłobek był gotowy do końca 2022 roku.


- dodaje rzecznik prezydenta.

Warto zaznaczyć, że żłobek, który powstaje przy ul. Jachowicza będzie sąsiadował z inną placówką edukacyjną. Przy ul. Kwiatkowskiego powstaje (trwają już roboty budowlane) nowy obiekt szkolno-przedszkolny, który pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów ze szkoły podstawowej. Placówka za ok. 30 mln zł ma powstać do połowy 2021 roku.

 

Zdjęcia z placu budowy przy ul. Kwiatkowskiego:


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE