Reklama

Zbycie udziałów zamiast kolejnego kredytu

Opublikowano: pt, 4 paź 2019 16:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piątkowej nadzwyczajnej sesji radni zdecydowali o czasowym zbyciu mniejszościowego pakietu udziałów miejskich w Tarnobrzeskich Wodociągach.

Bez sprzeciwu i z jednym głosem wstrzymującym się Rada Miasta Tarnobrzega przyjęła w piątek uchwałę dotyczącą czasowego zbycia mniejszościowego pakietu udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne w mieście, a dokładniej nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Transakcja zbycia udziałów spółce obejmuje sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów miasta w liczbie nie większej niż 25.000, stanowiących 46,96 procent kapitału zakładowego spółki. Nabywcą może być tylko jeden podmiot wybrany w negocjacjach.

Samorząd zamierza w ten sposób pozyskać co najmniej 20 milionów złotych. Sprzedane udziały będą następnie odkupywane przez spółkę w celu ich umorzenia. Tak miasto chce zdobyć pieniądze na inwestycje prorozwojowe, bo branie kolejnych kredytów przy takim stanie miejskiego budżetu jest błędem.

Debata na ten temat miała się odbyć już tydzień temu, ale prezydent miasta Dariusz Bożek poprosił wtedy o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad. Kilka dodatkowych dni było wypełnione na spotkania radnych z pracownikami i władzami spółki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Gosc

    Tylko związki zawodowe tłumaczyły pracownikom te sytuację . Nie było spotkań z pracownikami tylko z kierownictwem. Zwykli pracownicy zostali pominięci.....