Reklama

Reklama

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jest apel duchownych

Opublikowano: 24 października 2020 17:17
Autor: MW/ opr. GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Wzrost zakażeń koronawirusem w całym kraju zmusza do podjęcia radykalnych działań. Apel duchownych dotyczący wizyt na cmentarzach jest jednoznaczny.

Reklama

Przypomnijmy. Jak na razie rząd nie zamierza zamknąć cmentarzy, ale sytuacja jest cały czas monitorowana i w przypadku wzrostu zakażeń jest to możliwe.

W związku ze zbliżającym się 1 listopada, kiedy miliony Polaków tradycyjnie nawiedzają groby swoich bliskich, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości.
 
Poprosił również osoby starsze, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i pozostały w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. 

Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane i można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych.

CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.