Reklama

Zbigniew Ziobro w Nowej Dębie: - Działania komisarz Heleny Dalli są bezprawne! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Zbigniew Ziobro w Nowej Dębie: - Działania komisarz Heleny Dalli są bezprawne! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwiedził Nową Dębę. Podczas konferencji prasowej przy Punkcie Pomocy Ofiarom Przestępstw finansowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości padły mocne słowa na temat ostatnich działań Komisji Europejskiej.

Wizyta Zbigniewa Ziobro w Nowej Dębie skupiona była wokół Punktu Pomocy Ofiarom Przestępstw, ale temat ten zszedł na dalszy plan przez działania komisarz Heleny Dalli w temacie odebrania środków europejskich samorządom, które podjęły uchwały dotyczące wprowadzenia Karty Rodziny lub strefy wolnej od ideologii LGBT. Przypomnijmy, że nowodębski samorząd w zeszłym roku podjął deklarację sprzeciwiającą się szerzeniu ideologii LGBT.

- Działanie komisarz Heleny Dalli w temacie odebrania środków europejskich samorządom, które podjęły uchwały dotyczące wprowadzenia Karty Rodziny lub strefy wolnej od ideologii LGBT, są bezprawne. Zwróciłem się z prośbą do pana premiera by podjął zdecydowane działania wobec Komisji Europejskiej, aby takie sprawy ze strony Komisji nie były podejmowane. To co robi pani komisarz, to jest przedsmak tego co chciałaby robić Komisja Europejska gdyby przeforsowała pomysł powiązania funduszy europejskich z kwestią samorządności.

- powiedział Zbigniew Ziobro.

- Pani komisarz gwałci Kartę Praw Podstawowych, na którą sama się tak chętnie powołuje. Czytamy w niej, że każdy ma prawo działania w zgodzie z własnym sumieniem. Tymczasem samorządy lokalne, które postępują zgodnie z własnym sumieniem, własną religią i wartościami są dyskryminowane i to przez komisarz, której zadaniem jest obrona równości. Komisarz dyskryminuje naszych rodaków! I to dlatego tutaj jesteśmy i bronimy takich miast jak Nowa Dęba. Karta Praw Podstawowych wskazuje na wolność wyznawania religii. Tego typu deklaracje są publicznym głoszeniem religii i poglądów i Polacy mają prawo do swoich poglądów.

- mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który pochodzi z północy Podkarpacia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE