Reklama

Załamanie pogody. Wiatr do 140 km/h!

Opublikowano: pon, 30 wrz 2019 00:23
Autor:

Załamanie pogody. Wiatr do 140 km/h! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek tygodnia przyniesie dużą zmianę pogody. Wszystko za sprawą dość głębokiego niżu. Skutki jego wędrówki będą odczuwalne w całym kraju. Dla Podkarpacia IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne 2 stopnia. Co to oznacza?

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 30 września, z prawdopodobieństwem 90% wystąpią silne i bardzo silne porywy wiatru.Rano w poniedziałek na wschodzie Polski wiatr będzie jeszcze umiarkowany, ale na zachodzie Polski już silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach osiągający już 70 km/h

W ciągu dnia prędkość wiatru wzrastać będzie w całym kraju i w godzinach popołudniowych spodziewany jest w Polsce wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h między innymi na Podkarpaciu.

W nocy z poniedziałku na wtorek w naszym rejonie jeszcze prognozowane są porywy wiatru do 100 km/h, słabnące do 50 km/h nad ranem we wtorek. Ten dzień będzie już znacznie spokojniejszy pod względem prędkości wiatru, który nie będzie w porywach przekraczać 60 km/h.

Dla Podkarpacia zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia:

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych

- ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.