Reklama

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Prof. Marek Chmaj: - Nie jest to zgodne z Konstytucją!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Marek Chmaj

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Prof. Marek Chmaj: - Nie jest to zgodne z Konstytucją! - Zdjęcie główne

foto FB Marek Chmaj

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Profesor Marek Chmaj – wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, mówi, że zakaz przemieszczania się w Sylwestra jest złamaniem Konstytucji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zasady kwarantanny narodowej, które będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. Największe kontrowersje budzi "godzina policyjna" nazwana "zakazem przemieszczania się od 31 grudnia, godz. 19 do 1 stycznia, godz. 6." Wyjątki dotyczyć będą drogi do i z pracy oraz sytuacji ważnej potrzeby życiowej.

Profesor Marek Chmaj - wiceprzewodniczący Trybunału Stanu na swoim Facebooku napisał, że takie zarządzenie jest niezgodne z Konstytucją.

- Zapowiadanie ograniczenia wolności poruszania się sa możliwe tylko i wyłącznie w stanie klęski żywiołowej. Niezależnie od tego, czy "godzina policyjna" będzie wprowadzona w drodze ustawy czy rozporządzenia, akt taki będzie rażąco niezgodny z Konstytucją - chyba, że będzie wprowadzony stan klęski żywiołowej, To kolejne, nielegalne ograniczenie naszych konstytucyjnych wolności i praw, nie może w stosunku do nas rodzić negatywnych skutków prawnych, z uwagi na oczywistą niezgodność z Konstytucją RP. 

- napisał profesor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy