Reklama

ZAKAZ odwiedzin w szpitalach [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

ZAKAZ odwiedzin w szpitalach [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach. Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki także reaguje na epidemię koronawirusa i wirusa grypy.

6.03, GODZ. 17:32

Od 6 marca w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu obowiązuje całkowity zakaz wstępu dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu. Taką informację przekazała dyrekcja placówki.

4.03, GODZ. 11:10

Zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu dr Krzysztof Stolarski poinformował, że w lecznicy wprowadzono obostrzenia dla odwiedzających.

- Odwiedziny u pacjentów odbywać się będą od godziny 14 do 19 i jednocześnie przy chorym może przebywać tylko jedna osoba - mówi na antenie Radia Leliwa doktor Krzysztof Stolarski.

Organizowana jest druga izba przyjęć na wypadek ewentualnego zjawienia się pacjenta z objawami sugerującymi możliwość zakażenia koronawirusem. Ten kto zaobserwuje u siebie kaszel, duszności, wysoka temperaturę i dodatkowo miał styczność  z osobą przebywająca wcześniej na terenach, gdzie występowały przypadki zakażenia lub też sam był w takich rejonach powinien poprzez infolinie skontaktować się z Narodowym Funduszem Zdrowia lub najbliższą miejscu zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną.

4.03, GODZ. 9:40

Zakaz odwiedzin w stalowowolskim Szpitalu Specjalistycznym ma związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną podwyższonej zachorowalności na grypę w całym kraju. Jak wyjaśnia dyrekcja placówki jest to działanie profilaktyczne. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie na Podkarpaciu na dzień 22 lutego liczba zachorowań na grypę w sezonie 2019/2020 wynosi 46 812. Liczba hospitalizowanych wynosi 313. Zmarły 4 osoby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE