Reklama

Zabytkowy dworzec kolejowy zostanie wyremontowany [FOTO]

Opublikowano: sob, 5 paź 2019 15:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Koleje Państwowe wybrały inwestora, który odpowiadać będzie za remont zabytkowego dworca w Radymnie. Wykonawcą inwestycji będzie firma Taxom z Krakowa. Całość ma kosztować około 5,5 mln zł, a prace remontowe mogą potrwać do końca 2020 roku.

Jak zapewnia PKP, nieczynny obecnie budynek nie tylko będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Obiekt ma też zostać przygotowany dla potrzeb pasażerów, w tym tych o zmniejszonej mobilności ruchowej. Prace mają ruszyć jeszcze w połowie października a zakończyć się do końca 2020 roku. 

- W ramach realizowanej obecnie inwestycji PKP S.A. przeprowadzi kompleksową modernizację dworca. Z uwagi na zabytkowy charakter budynku jego bryła nie ulegnie zmianie, ale zostanie odnowiona elewacja, wymienione zostaną stolarka okienna i drzwiowa oraz pokrycie dachu. Wewnątrz powstanie przestrzeń do obsługi pasażerów, w której znajdą się ogrzewana poczekalnia i ogólnodostępne toalety. Modernizacja pozwoli na wyeliminowanie barier architektonicznych wewnątrz i na zewnątrz budynku dworca zostaną wykonane ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a na głównych dojściach do dworca zostaną rozmieszczone tablice dotykowe ze schematami poruszania się po dworcu — informuje PKP.

Zrewitalizowane zostanie także najbliższe otoczenie dworca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.