Reklama

Zabłysną w Rzeszowie świąteczne światełka za 1 200 000 zł. ZOBACZ JAKIE [FOTO]

Opublikowano: śr, 30 paź 2019 11:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy zdjęcia świątecznego oświetlenia, jakie pojawi się już niedługo w stolicy Podkarpacia. Wiemy już kto może je dostarczyć i konkretnie za jaką kwotę. Jedno jest pewne: co roku koszty bożonarodzeniowych ozdób w Rzeszowie są wyższe. Ale czy one nie są piękne?

Urząd Miasta w Rzeszowie przetarg na dostarczenie świątecznych światełek oraz innych ozdób, łącznie z choinkami, ogłosił już 11 września. Do dyspozycji na ten cel magistrat ma 1 200 000 zł. Proces ten przedłużał się ze względu na zapytania zainteresowanych firm. Były również zmiany w specyfikacji. Ostatecznie oferty, których wpłynęły dwie, otwarte zostały 28 października.

Zgłosiły się firmy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB z Zabrza i Multidekor z Piastowa. Pierwsza zaproponowała kwotę z dokładnością: 1 228 634,70 zł, druga: 1 199 747,00 zł.

Obie zatem zmieściły się w planowanym budżecie, jednak firma z Piastowa mimo wszystko podała kwotę niższą. Kilka razy też montowała w Rzeszowie świąteczne dekoracje. Trwa jednak analiza ofert pod kątem formalno-prawnym. Po niej dowiemy się, która z firm zajmie się przygotowaniem miasta do świąt Bożego Narodzenia.

Kiedy to się stanie?

Światełka mają rozbłysnąć najpóźniej do 30 listopada. Miasto będą ozdabiać do 31 stycznia. Od tego czasu dostawca będzie miał jeszcze 14 dni by je zdemontować.

Jakie ozdoby pojawią się w Rzeszowie? Kilkunastometrowa choinka na Rynku ze złotą gwiazda na czubku. Nieopodal drzewka znajdzie się autobus z rogami i prezentami. To dekoracja w formie 3D.

Kolorowo będzie też na wiadukcie Tarnobrzeskim, moście Zamkowym i wiadukcie Śląskim, na rondzie Jana Pawła II, Pobitno i Ulmów, a także przy ulicach: Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Kościuszki, Grunwaldzkiej, na placu Farnym. Dalej na ulicach: 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Kilara, Kopisto, Rejtana, Jagiellońskiej, Lisa-Kuli, Poznańskiej, Wincentego Pola.

ZOBACZ ŚWIĄTECZNE OZDOBY DLA RZESZOWA:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.