Reklama

Za kilkanaście dni „startuje” Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021

Opublikowano:
Autor:

Za kilkanaście dni „startuje”  Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwota przeznaczona na Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2021 rok wynosi 8 mln zł. Zgłaszanie projektów potrwa od 24 do 30 września. Głosować mogą nawet dzieci. 

Pomimo wielu spekulacji, tegoroczna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowana. Pierwotnie pracę nad budżetem miały się rozpocząć w marcu, jednak pandemia i sytuacja epidemiczna w kraju przesunęły ustalone wcześniej terminy. Zmniejszyła się również łączna kwota względem poprzedniej edycji - z 10 mln na 8 mln zł.

Ile dostaniemy maksymalnie na projekt?

Projekty niezmiennie możemy zgłaszać w trzech kategoriach. Pierwsza z nich dotyczy budowy, modernizacji lub remontów infrastruktury miejskiej. Na ten rodzaj zadań przeznaczonych zostanie 4 mln zł. W drugiej kategorii znajdą się projektu związane z budową, modernizacją lub remontem infrastruktury osiedlowej (3,2 mln zł) . Trzecia kategoria to działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (800 tys. zł.) 

- W pierwszej kategorii na jeden projekt może być przyznanych maksymalnie 1 mln zł. W  drugiej 200 tys. zł, natomiast w trzeciej maksymalna kwota na projekt wynosi 50 tys. zł.


- wyjaśnia Robert Walawender, radny i przewodniczący komisji ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Nowe osiedla w płatnej strefie parkowania. Trwa montaż parkometrów

Kto może głosować?

Zgłaszanie projektów potrwa od 24 do 30 września. Weryfikacja zgłoszonych projektów rozpocznie się w październiku i potrwa od 1 do 9 dnia miesiąca. Publikacja listy projektów dopuszczonych do glosowania będzie miała miejsce 12 października. Składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania będzie możliwe od 13 do 19 października 2020 r. 

Głosowanie rozpocznie się 23 października i potrwa do 2 listopada. Ostateczne wyniki poznamy do 4 listopada. Warto wiedzieć, że projekt zgłasza grupa 15 pełnoletnich mieszkańców Rzeszowa. Osoby na tej liście nie mają obowiązku zameldowania w mieście. 

- Projekty muszą zgłaszać osoby pełnoletnie. Głosowanie natomiast jest dla wszystkich, nawet dzieci. 


- dodaje radny Walawender. 
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE