Reklama

Z Podkarpacia pojedziesz pociągiem do trzech stolic Europy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Z Podkarpacia pojedziesz pociągiem do trzech stolic Europy - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od niedzieli, 13 grudnia 2020 roku z Dębicy w województwie podkarpackim pojedziemy bezpośrednim pociągiem do Bratysławy, Budapesztu i Pragi.

Do tej pory z położonej na zachodzie województwa podkarpackiego Dębicy dojechać można było bezpośrednio pociągiem do czterech europejskich stolic - Warszawy, Berlina, Wiednia i Kijowa. Teraz za sprawą wydłużenia do Przemyśla relacji pociągu IC Cracovia, możliwym będzie dojechanie również do Budapesztu, Pragi i Bratysławy - czyli krajów tak zwanej Grupy Wyszehradzkiej.

Pociąg z Dębicy do położonej w Czechach Pragi odjeżdżać będzie codziennie o godz. 8:39, a sama podróż potrwa dziewięć godzin. Do stolicy Słowacji dojechać będzie można o 16:50, a do największego miasta Węgier o 19:20. Powrót do Dębicy możliwy będzie z Budapesztu o 8:40, z Pragi o 10:23, a z Bratysławy o 11:10. Na Podkarpacie powrócimy wówczas - zgodnie z rozkładem jazdy - o 19:23.

Co więcej - do Przemyśla wydłużona zostanie relacja pociągu IC Ślązak, dzięki czemu skrócić to ma czas podróży z naszego województwa (oraz zyskanie dodatkowych połączeń) do Krakowa, Katowic i Poznania. TLK Lubomirski - pociąg, który kursował do tej pory na trasie Przemyśl-Warszawa, wydłużony zostanie do Gdyni, a w piątki i szczyty przewozowe dodatkowo do Kołobrzegu. Połączenia zostaną rozszerzone również o Zieloną Górę, Częstochowę i Szczecin, przez wydłużenie trasy IC Mehoffer. Zwiększona zostanie także liczba połączeń z Rzeszowa do Katowic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy