Reklama

Z kościelnej skarbonki drutem złowił pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Z kościelnej skarbonki drutem złowił pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pójść do kościoła i zobaczyć, jak ktoś łowi drutem pieniądze ze skarbonki - w takiej sytuacji 9 grudnia znalazła się kobieta, która będąc w Kościele św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie natknęła się na mężczyznę, który w biały dzień próbował okraść świątynię.

O niecodziennym zachowaniu młodego mężczyzny poinformowała straż miejską w Rzeszowie kobieta, która również przebywała w kościele. Złodziejaszek nie miał szczęścia, bo gdy drutem zakończonym taśmą klejącą wyciągał pieniądze, do świątyni weszli funkcjonariusze.

Gdy wreszcie spostrzegł strażników, szybko zaczął chować do kieszeni wszystko, co miał w rękach: własnej roboty narzędzie do kradzieży i pieniądze oraz latarkę.

Młody złodziej trafił na policję.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące wykroczenia z artykułu 129 par. 2 KW i 119 par. 1 KW. Kwota pieniędzy, jakie udało mu się zabrać nie była wysoka, około 35 zł. Natomiast posiadał przy sobie narzędzie przeznaczone do dokonywania kradzieży, którego posiadanie jest zabronione. Za oba wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. My skierowaliśmy sprawę do sądu, z uwagi na to, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ta osoba dokonała podobnych wykroczeń. Ostatnie miało miejsce w 2017 roku, łącznie było ich 4

- powiedział nam mł. asp. Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE