Reklama

Kredyt ma uratować budżet Przemyśla

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Facebook/Wojciech Bakun

Kredyt ma uratować budżet Przemyśla - Zdjęcie główne

foto fot. Facebook/Wojciech Bakun

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przełożonej na poniedziałek sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, radni przegłosowali szereg ważnych dla miasta uchwał.

- W pierwszej kolejności pod obrady rady trafiły propozycje inwestycji ze środków, które trafiły do nas w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W projekcie zgłosiłem propozycje zadań, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Są to między innymi przebudowa ulicy Mierosławskiego, wykonanie nawierzchni bitumicznej na ulicy Kruhelskiej, dokumentacje ulic Kruhel Wielki, a także Lwowska, wykonanie prac przy instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej numer 14, a także zakup infrastruktury lodowiska.

- napisał na swoim profilu facebookowym, Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśla

Jak zaznaczył Bakun, większość z wymienionych propozycji inwestycji to przede wszystkim  propozycje mieszkańców, zgłaszane przez nich samych lub za pośrednictwem radnych. 

- Ważnym punktem dzisiejszej sesji był również punkt dotyczący zgody na procedowanie kredytu, który może zostać zaciągnięty na pokrycie utraty wpływów związanej z epidemią Covid-19. Wyraźnie należy zaznaczyć, że kredyt jest jedynie opcją, z której możemy skorzystać w wyjątkowo uzasadnionych przypadkach. Radni wykazali się ogromnym zrozumieniem sytuacji i dużą odpowiedzialnością podczas podejmowania tej decyzji.

- dodał w swoim poście Bakun. 

Włodarz Przemyśla wyraził się bardzo pozytywnie o atmosferze jaka towarzyszyła temu głosowaniu

- (...) radnym należą się duże podziękowania za to, że w takiej chwili wszyscy potrafimy wznieść się ponad podziały. W szczególności dziękuje za decyzję radnym klubu Regia Civitas z przewodniczącym Robertem Balem na czele, za to że w takiej chwili z podniesioną głową potrafili zagłosować za, mając na uwadze odpowiedzialność za miasto.

Budżet dostanie w ten sposób 5,5 miliona złotych dodatkowych pieniędzy. Nie wszystkim to się oczywiście podobało.

Ze strony opozycji mówiono o tym, że w trakcie kampanii wyborczej Bakun obiecywał, że nie będzie zaciągania nowych pożyczek. Dodatkowo jego spłata ma być rozciągnięta aż do 2025 roku - czyli spadnie już "na plecy" nowej władzy.

W głosowaniu 13 radnych (Wspólnie dla Przemyśla, Koalicji Obywatelskiej, Regia Civitas) poparło zaciągnięcie kredytu. Nikt nie był przeciw. Sześcioro radnych wstrzymało się od głosu (PiS oraz SLD).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE