Reklama

Wyrzucili z międzynarodowego pociągu nielegalne papierosy

Opublikowano:
Autor:

Wyrzucili z międzynarodowego pociągu nielegalne papierosy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, 15 września, funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki i Straży Ochrony Kolei podczas patrolu szlaku kolejowego Przemyśl – Medyka zatrzymali mieszkańca Przemyśla, który zbierał pakunki z nielegalnymi papierosami wyrzucone z międzynarodowego pociągu. Zatrzymano również pasażera pociągu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (15 września) na szlaku kolejowym Medyka – Przemyśl w trakcie przejazdu międzynarodowego pociągu z Polski na Ukrainę.  

Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Medyce i Straży Ochrony Kolei zatrzymał najpierw mieszkańca Przemyśla, który po przejeździe pociągu zbierał z torowiska pakunki z papierosami, a następnie już w pociągu rozpoznano osobę, która dokonała wyrzutu. Był to 43-letni obywatel Ukrainy.

Okazało się, że w pakunkach znajdowało się 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy,  o wartości przekraczającej 60 tys. zł. 

Obu zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Aktualnie czeka ich odpowiedzialność karno - skarbowa.

Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE