Reklama

Wyprowadzka Sądu Okręgowego. Dokąd?

Opublikowano:
Autor:

Wyprowadzka Sądu Okręgowego. Dokąd? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Dołowej, sąsiadującej z gmachem Sądu Rejonowego w Rzeszowie stanie nowoczesny gmach Sądu Okręgowego. Do budowy obiektu dołoży się miasto Rzeszów. Nowy budynek jest dla Sądu Okręgowego w Rzeszowie niezbędny.

Nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie oznacza nie tylko nowoczesny, wygodny obiekt dla obywateli i pracowników wymiaru sprawiedliwości, ale bodziec do rozwoju gospodarki całego regionu.

- To będzie nie tylko sąd, tam rozwiną się usługi prawne, drukarskie czy cateringowe

- mówił Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości podczas podpisania listu intencyjnego razem z prezydentem Tadeuszem Ferencem.

- W dokumencie zapisano, że miasto odda pod budowę gmachu sądu działkę i poniesie część kosztów inwestycji. Gdy nowy budynek powstanie, Ministerstwo Sprawiedliwości przekaże miastu zamek z działką, na jakiej ten obiekt stoi. Szczegółami inwestycji zajmie się specjalny zespół, który na zlecenie ministerstwa zacznie wkrótce poszukiwania projektanta nowoczesnej siedziby sądu

- poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Nowy budynek jest Sądowi Okręgowemu w Rzeszowie niezbędny. Już dziś niektóre rozprawy muszą się odbywać w gmachu sądu rejonowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE