Reklama

Wypadł z 10 piętra wieżowca w Rzeszowie. Ktoś mu "pomógł" [MAPA AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Wypadł z 10 piętra wieżowca w Rzeszowie. Ktoś mu "pomógł" [MAPA AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamil D. nie żyje. 6 grudnia udał się na ulicę Sportową w Rzeszowie. Wszedł do bloku numer 2. Co się tam wydarzyło, bada policja i prokuratura. Wiemy natomiast, że z ogromnym prawdopodobieństwem na skutek namowy lub wypchnięcia 28-latka z okna klatki schodowej, wypadł on z 10 piętra wieżowca sąsiadującego z ulicą Krakowską.

AKTUALIZACJA, 25.02.2020:

Od sprawy śmierci Kamila D. minęły już ponad dwa miesiące, postanowiliśmy skontaktować się z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie, aby dowiedzieć się, co dalej w kwestii postępowania prowadzonego w sprawie śp. Kamila. Śledztwo jednak jest nadal prowadzone, a sama prokuratura nie zdradza zbyt wielu szczegółów.

- Postępowanie nadal się toczy. Nie ustalono na razie ostatecznej opinii biegłego z uwagi na to, że w dalszym ciągu nie wpłynęły jeszcze wszystkie wyniki zleconych badań. Natomiast dotychczasowe ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich. Kwalifikacja wstępna jest przyjęta jako art. 151 KK, czyli udzielenie pomocy lub nakłanianie kogoś do popełnienia samobójstwa. Wstępne ustalenia przedstawiają taki charakter tego zdarzenia, ale do tej pory nic nie wskazuje na to, aby był tam udział osób trzecich.

- przekazuje nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Na drugiej stronie przeczytaj, co wydarzyło się 6 grudnia na ul. Sportowej w Rzeszowie.

 

11.12.2019:

Toczy się postępowanie prokuratury w sprawie doprowadzenia namową lub przez udzielenie pomocy Kamilowi D. do targnięcia się na własne życie. Tragedia wydarzyła się w piątek, 6 grudnia, przy ulicy Sportowej 2 w Rzeszowie.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że 28-letni mieszkaniec Rzeszowa Kamil D., udał się na ul. Sportową 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek upadku z 10 piętra klatki schodowej, poniósł śmierć na miejscu

- informuje Renata Krut, prokurator rejonowy dla miasta Rzeszów.

- Rozpytano mieszkańców bloku przy ul Sportowej 2 w Rzeszowie, dokonano oględzin zwłok na miejscu ich znalezienia oraz oględzin miejsca zdarzenia, następnie planowane są oględziny zewnętrzne i wewnętrzne zwłok, przesłuchanie ewentualnych świadków zdarzenia, zabezpieczenie monitoringu, w wyniku których to czynności zostanie zabezpieczony materiał dowodowy, który przyczyni się do wyjaśnienia okoliczności sprawy

- zaznacza prokurator.

Postępowanie toczy się na podstawie art. 151 kk. "Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy": Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE