Reklama

Wyłudziła 1,3 miliona złotych na świadczeniach socjalnych!

Opublikowano:
Autor:

Wyłudziła 1,3 miliona złotych na świadczeniach socjalnych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie (województwo świętokrzyskie) przyznawała zasiłki z tytułu urodzenia dziecka oraz 500+ na fikcyjne osoby, a pieniądze spływały na jej konto!

O aferze w Łoniowie napisał dziennik "Echo Dnia". Sprawa jest zatrważająca, bo jedna z pracownic miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wyłudziła aż 1,3 miliona złotych! Proceder trwał od dłuższego czasu! Zasiłki z tytułu urodzenia dziecka, zasiłki 500+ i inne formy wsparcia dla potrzebujących rodzin od kilku lat pobierali wirtualnie mieszkańcy gminy Łoniów. Koniec, końców pieniądze trafiały na konto urzędniczki! Cały plan został zrujnowany w kwietniu, kiedy to na ślad dziwnych wypłat wpadali urzędnicy, którzy informowali o tym włodarza Łoniowa. Wójt gminy Szymon Kołacz powołał specjalną komisję, która dokładnie przyjrzała się działalności GOPS-u.

- Okazało się, że jedna z pracownic pomocy społecznej wprowadzała do systemu osoby, które nie są uprawnione do świadczeń, a nawet nie składały wniosków o takie świadczenia. Listy tych wszystkich osób w systemie trafiały do Kielc, skąd przekazywane były pieniądze do gminy na wypłatę świadczeń. Pieniądze były wpłacane na jej konto. Absurd tej sytuacji polegał na tym, że nawet zasiłek z tytułu urodzenia dziecka został wypłacony na dziecko, które się jeszcze nie urodziło. Wyłudzona została ogromna kwota, dokładnie 1 milion 320 tysięcy złotych.

- komentuje na łamach portalu echodnia.eu Szymon Kołacz.

Urzędniczka została zwolniona dyscyplinarnie, ale to dopiero początek. O sprawie wiedzą Wydział Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, który nadzoruje wypłatę pieniędzy w ramach programów pomocowych, Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach i Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu. Do sprawy na pewno będziemy wracać.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE