Reklama

Eksplozje w Zaporskiej Elektrowni Atomowej. Rosjanie zdetonowali ładunki wybuchowe [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: screen z filmu

Eksplozje w Zaporskiej Elektrowni Atomowej. Rosjanie zdetonowali ładunki wybuchowe [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto screen z filmu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Rosjanie zdetonowali ładunki wybuchowe na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej - poinformowała w poniedziałek po południu spółka Energoatom. Państwowa Agencja Atomistyki jest zaniepokojona.

Ukraiński Dozór Jądrowy (SNRIU) potwierdza, że w pobliżu Elektrowni Jądrowej Zaporoże wojska Federacji Rosyjskiej zdetonowały ładunki wybuchowe. Zdarzenie nie ma wpływu na stan reaktorów jądrowych – informuje SNRIU. W Polsce sytuacja radiacyjna pozostaje w normie. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców oraz dla środowiska.

Rosjanie wysadzili w powietrze część amunicji obok ruin centrum szkoleniowego i bloku energetycznego numer 1. Energgoatom przekazuje, że wojska rosyjskie "planują nadal przeprowadzać eksplozje na największym jądrowym obiekcie Europy".

Zaporoska Elektrownia Jądrowa cały czas znajduje się pod kontrolą rosyjskich jednostek wojskowych. Spośród sześciu działających w Zaporożu reaktorów pracują dwa a pozostałe są wyłączone. Ukraiński Urząd Dozoru Jądrowego pozostaje w stałym kontakcie z personelem elektrowni. Obecni są tam przedstawiciele Państwowej Korporacji Energii Atomowej Federacji Rosyjskiej "Rosatom", ale obiekt jest obsługiwany przez personel EJ. Sytuacja radiacyjna na terenie elektrowni jest w normie.

Państwowa Agencja Atomistyki prowadzi całodobowy monitoring sytuacji radiacyjnej w kraju. "Nie odnotowujemy podwyższonych wskazań aparatury pomiarowej, co oznacza brak zagrożenia radiacyjnego" - napisano. Eksperci PAA analizują także dane monitoringu radiacyjnego z państw europejskich, w tym z Ukrainy – wyniki również są w normie.

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy