Reklama

[WYBORY 2019] Trzej muszkieterowie: Braun, Dzieszko, Buczek [FILM]

Opublikowano: wt, 1 paź 2019 17:58
Autor:

[WYBORY 2019] Trzej muszkieterowie: Braun, Dzieszko, Buczek [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kandydaci z Konfederacji odwiedzili dziś Mielec. Wybrali nietypowe miejsce spotkania z dziennikarzami - niedaleko Prokuratury Rejonowej. Szybko wyjaśniło się, co było powodem takiego wyboru. Co zarzucają ministerstwu sprawiedliwości?

- Konfederacja Wolność i Niepodległość idzie do wyborów z całościowym, pozytywnym programem dla Polski. Piątka Konfederacji to: ulga podatkowa, realne uzdrowienie sądownictwa, bon edukacyjny, bon kulturalny, bezpieczeństwo narodowe w wymiarze militarnym, energetycznym i surowcowym i wreszcie zdrowe życie. W Mielcu zbiega się kilka wątków tego programu. Jednocześnie ogniskują się one w sprawie znanej mieszkańcom Mielca -

powiedział Grzegorz Braun. Chodziło mu oczywiście o Kronospan, który nazwał "katastrofą ekologiczną".

Temat omówił Ireneusz Dzieszko, wspomniał o protestach, które obiegły całą Polskę. Jest zdumiony, że organy ścigania nie zajmują się tematem w sposób właściwy. Przypomniał, ze składał do prokuratury zawiadomienie, a ta sprawę umorzyła. Dodał, że z kolei na "pstryknięcie palcem" wiceministra sprawiedliwości sprawy można wznawiać lub zawieszać.

- Kilka dni po spotkaniu pana ministra, prokuratura rejonowa, ta za nami, powiadamia mnie, że zostało podjęte na nowo śledztwo w sprawie zanieczyszczenia powietrza

- powiedział Dzieszko. Sprawę wokół Kronospanu podsumował, mówiąc, że mieszkańcy traktowani są jako niepotrzebny element środowiska.

- Najlepiej by było, jakbyśmy odsunęli się od tej fabryki, niech oni sobie robią, co chcą. Ponieważ jestem z miastem związany, wspólnie opracowaliśmy pewien pomysł - dodał.

Tomasz Buczek powiedział wprost, że takich trucicieli trzeba po prostu zamykać. Grzegorz Braun zaznaczył, że uda się to zrobić, ale w sposób systemowy, za pomocą ustaw.

 

Powiedział, ze takie sprawy nie mogą być poddane kaprysowi i woli ministerstw.

- Takie sprawy to zadanie prokuratora specjalnego. Prokuratora nieusuwalnego od sprawy. Zajmowałby się konkretną sprawą tak długo, aż nie przedstawi aktu oskarżenia albo nie odstąpi od sprawy. Takiego prokuratora powoływałby prezydent RP, bo rzecz musi się odbywać na poziomie wyższym niż minister sprawiedliwości czy niesprawiedliwości, niezależnie -

zaproponował kandydat z nr 1 Konfederacji. Nie omieszkał przypomnieć, że to marszałek Ortyl przeznaczył tereny pod budowę Kronospanu i wydaje zezwolenia na funkcjonowanie fabryki.

Zakończył, mówiąc o niejasnych perspektywach dla Mielca co do jakości życia jego mieszkańców.

ZOBACZ CAŁĄ KONFERENCJĘ KONFEDERACJI:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.