Reklama

[WYBORY 2019] Schetyna w Rzeszowie. Co nam obiecał? [FILM]

Opublikowano: czw, 26 wrz 2019 06:11
Autor:

[WYBORY 2019] Schetyna w Rzeszowie. Co nam obiecał? [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - To jest ważne, by Rzeszów, Podkarpacie, które wymaga zaangażowania rządu, polityki centralnej, by to zaangażowanie było jeszcze większe, żeby była dobra współpraca z samorządami. Rzeszów to dobry przykład fenomenu, dobrego samorządu, dobrego gospodarza, dobrego prezydenta, który w dobry sposób potrafi współpracować ze wszystkimi dla rozwoju Rzeszowa - powiedział Grzegorz Schetyna, który w środę odwiedził stolicę Podkarpacia.

Na konferencji pojawili się kandydaci do Sejmu i kandydat do Senatu, ale także europosłanka. Mocny skład podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej przekonywał na rzeszowskim rynku, że aby Podkarpacie mogło rozwijać się jeszcze prężniej, trzeba strategicznych zmian.

- Żeby do tych zmian doszło, ważne są wybory. Dlatego jesteśmy gotowi budować tę Koalicję Obywatelską, rozszerzać ją razem z partnerami, budować większość parlamentarną. Liczę, że te wybory pozwolą nam na zbudowanie dobrej politycznej równowagi

- przekonywał lider Koalicji Obywatelskiej.

- W tej kampanii ważna jest synergia i łączenie wysiłków wszystkich

- dodał Grzegorz Schetyna, przywołując w tym miejscu nazwisko Elżbiety Łukacijewskiej.

Co dla Podkarpacia od Koalicji Obywatelskiej?

 • infrastrukturalna inwestycja w region
 • monorail [od. red.: kolej szynowa, w której pojazdy poruszają się po jednej szynie. Najczęściej prowadzona jest ona ponad ziemią na specjalnej estakadzie]
 • szybka droga kolejowa
 • bezpośrednie połączenie drogowe Rzeszowa z Warszawą
 • "nic co zostało dane, nie będzie zabrane" - chodzi o pomoc socjalną od państwa

Elżbieta Łukacijewska podkreśliła, że inwestycje, które są realizowane na Podkarpaciu obecnie nie są czymś nowym, a są kontynuacją rozpoczętych prac - chociażby drogowych - za czasów rządu PO. Z kolei Krystyna Skowrońska poruszyła temat zdrowia: zadłużonych szpitali, braku leków, protestów medyków, braków pieniędzy na rehabilitacje.

- Ale obecny rząd wmawia nam, że jest dobrze

- dodała. Z kolei Renata Butryn zauważyła, że w szpitalach podkarpackich co chwilę zamyka się oddziały, seniorzy nie mają opieki dziennej, ludzie nie mają dostępu do specjalistów.

- Z kolei w szkołach jest chaos, zagęszczenie, jest utrudniony dostęp do stołówek, zasady bezpieczeństwa są zachwiane, uczniowie uczą się w salach na szybko zaadaptowanych. Czy tak powinno wyglądać nowoczesne nauczanie?

- pytała Butryn.

Konferencję zamknął Zdzisław Gawlik.

ZOBACZ FILM:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Janek

  Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  mundus

  [...] nawiedziło rzeszow