Reklama

[WYBORY 2019] Schetyna w Rzeszowie. Co nam obiecał? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY 2019] Schetyna w Rzeszowie. Co nam obiecał? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To jest ważne, by Rzeszów, Podkarpacie, które wymaga zaangażowania rządu, polityki centralnej, by to zaangażowanie było jeszcze większe, żeby była dobra współpraca z samorządami. Rzeszów to dobry przykład fenomenu, dobrego samorządu, dobrego gospodarza, dobrego prezydenta, który w dobry sposób potrafi współpracować ze wszystkimi dla rozwoju Rzeszowa - powiedział Grzegorz Schetyna, który w środę odwiedził stolicę Podkarpacia.

Na konferencji pojawili się kandydaci do Sejmu i kandydat do Senatu, ale także europosłanka. Mocny skład podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej przekonywał na rzeszowskim rynku, że aby Podkarpacie mogło rozwijać się jeszcze prężniej, trzeba strategicznych zmian.

- Żeby do tych zmian doszło, ważne są wybory. Dlatego jesteśmy gotowi budować tę Koalicję Obywatelską, rozszerzać ją razem z partnerami, budować większość parlamentarną. Liczę, że te wybory pozwolą nam na zbudowanie dobrej politycznej równowagi

- przekonywał lider Koalicji Obywatelskiej.

- W tej kampanii ważna jest synergia i łączenie wysiłków wszystkich

- dodał Grzegorz Schetyna, przywołując w tym miejscu nazwisko Elżbiety Łukacijewskiej.

Co dla Podkarpacia od Koalicji Obywatelskiej?

  • infrastrukturalna inwestycja w region
  • monorail [od. red.: kolej szynowa, w której pojazdy poruszają się po jednej szynie. Najczęściej prowadzona jest ona ponad ziemią na specjalnej estakadzie]
  • szybka droga kolejowa
  • bezpośrednie połączenie drogowe Rzeszowa z Warszawą
  • "nic co zostało dane, nie będzie zabrane" - chodzi o pomoc socjalną od państwa

Elżbieta Łukacijewska podkreśliła, że inwestycje, które są realizowane na Podkarpaciu obecnie nie są czymś nowym, a są kontynuacją rozpoczętych prac - chociażby drogowych - za czasów rządu PO. Z kolei Krystyna Skowrońska poruszyła temat zdrowia: zadłużonych szpitali, braku leków, protestów medyków, braków pieniędzy na rehabilitacje.

- Ale obecny rząd wmawia nam, że jest dobrze

- dodała. Z kolei Renata Butryn zauważyła, że w szpitalach podkarpackich co chwilę zamyka się oddziały, seniorzy nie mają opieki dziennej, ludzie nie mają dostępu do specjalistów.

- Z kolei w szkołach jest chaos, zagęszczenie, jest utrudniony dostęp do stołówek, zasady bezpieczeństwa są zachwiane, uczniowie uczą się w salach na szybko zaadaptowanych. Czy tak powinno wyglądać nowoczesne nauczanie?

- pytała Butryn.

Konferencję zamknął Zdzisław Gawlik.

ZOBACZ FILM:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE