Reklama

[WYBORY 2019] Minister przyjechał z obietnicą

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY 2019] Minister przyjechał z obietnicą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Chmielowie (powiat tarnobrzeski) powstanie najnowocześniejszy w Europie zakład karny dla kobiet. Taką nowinę podczas wizyty w tej miejscowości przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister Marcin Warchoł.

- Funkcjonować będzie tu między innymi oddział terapeutyczny dla kobiet uzależnionych od alkoholu - poinformował Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. - Jednostka będzie nowatorska także dlatego, że w części obiektu nie będzie krat w oknach, mają w nim być przyjazne pokoje do spotkań rodzinnych, część kompleksu nie zostanie również otoczona murem.

To właśnie w Chmielowie powstanie bowiem pierwszy w Polsce dom przejściowy, gdzie kobiety kończące odbywanie kary będą mogły przygotować się do życia na wolności - we współpracy ze służbą kuratorską czy organizacjami pozarządowymi. W nowym kompleksie znajdzie się również hala produkcyjna, gdzie wykonujące wyrok kobiety znajdą zatrudnienie. Już teraz firmy deklarują współpracę w ramach programu "Praca dla więźniów".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE