Reklama

[WYBORY 2019] Kandydat do Sejmu może prosić księży o pomoc w zbieraniu głosów? [WYNIKI ANKIETY]

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY 2019] Kandydat do Sejmu może prosić księży o pomoc w zbieraniu głosów? [WYNIKI ANKIETY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy kandydat w wyborach parlamentarnych niezależnie od tego, do jakiej partii politycznej należy, może prosić duchownych, by ci zachęcali parafian do głosowania na niego? Zapytaliśmy o to w ankiecie.

Ankieta była wynikiem głośnej sprawy, której bohaterką stała się Krystyna Wróblewska, posłanka od 2015 roku, samorządowiec, związana ze środowiskiem nauczycielskim, pochodząca z Rzeszowa.

O tym, jak rozesłała list do duchownych podkarpackich z prośbą o wsparcie, pisaliśmy tu: [WYBORY 2019] Kandydatka PiS rozesłała listy do księży z prośbą o wsparcie [ANKIETA]

Zapytaliśmy Ciebie i pozostałych Czytelników portalu, czy Waszym zdaniem kandydat na posła może prosić księży, by ci zachęcali parafian do głosowania na niego? Jakie są wyniki ankiety?

  • Wykluczone, to niemoralne - 63%
  • Jeśli to ma pomóc wygrać wybory, to dlaczego nie? - 13%
  • Gdybym kandydował(a) też bym tak zrobił(a) - 13%
  • A co w tym złego? - 13%
  • Kościoła nie powinno się mieszać w politykę - 0%

Również na naszym profilu na Facebooku rozgorzała dyskusja pod postem dotyczącym tej sprawy. Jednogłośnie wszyscy stwierdzili, że taki proceder nie powinien mieć w ogóle miejsca. Sama posłanka sprawy nie skomentowała, nie odniosła się oficjalnie ani też do komentarzy, jakie pojawiły się na jej fanpage. Cóż, mówią, że milczenie jest złotem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE