Reklama

[WYBORY 2019] 23 września samorządy zamykają spisy wyborców

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY 2019] 23 września samorządy zamykają spisy wyborców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci muszą sporządzić dla każdego obwodu na podstawie rejestru spis wszystkich osób, którym przysługuje prawo do głosowania. Zgodnie z kalendarzem wyborczym mają czas tylko do dziś, do 23 września.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 22 września miały być gotowe spisy wyborców sporządzone przez gminy. Ale z racji tego, że ten dzień wypadł w niedzielę, temat należy sfinalizować do 23 września, do poniedziałku.

Czym jest spis wyborców? To lista wszystkich osób, którym przysługuje prawo do głosowania. Wyborca może być wpisany tylko do jednego spisu wyborców. Dlatego osoba, która przebywa poza miejscem zameldowania, powinna zdecydować, gdzie zagłosuje, a jeśli wybór padnie na miejsce poza tym, gdzie jest zameldowana, musi sama dopisać się do spisu wyborców w gminie, w której będzie przebywać czasowo w dniu głosowania. Ma na to czas do 8 października.

Do 10 października będzie można zgłaszać przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą. O tym, jak głosować poza granicami Polski, pisaliśmy tu: Mieszkam za granicą. Co zrobić, by głosować w wyborach?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE