Reklama

Wracasz do Polski na święta. Co z kwarantanną?

Opublikowano: 10 grudnia 2020 14:37
Autor: Grzegorz Lipiec | Zdjęcie: Onet

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na infolinię Straży Granicznej dzwoni tysiące osób. Większość z nich to pracujący za granicą Polacy, którzy nie wiedzą, czy po powrocie na święta do kraju będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę.

Wielu Polaków na co dzień pracujących poza granicami ojczyzny zadaje sobie pytanie: czy mam po co lecieć do Polski na Boże Narodzenie, skoro mogą mnie skierować na kwarantannę i tyle będzie z mojego spotkania z bliskimi? Straż Graniczna potwierdza, że przez listopad otrzymała aż 11 tysięcy takich zapytań. Sprawdzamy jak wygląda stan faktyczny.

Straż Graniczna wskazuje, że obywatele Polski oraz cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Polski, albo pozostają pod stałą opieką obywateli Polski, po przyjeździe do naszego kraju są zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny!

Na polskich granicach będących zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej, cały czas obowiązują obostrzenia związane z walką z pandemią COVID-19. Nie każdy cudzoziemiec może wjechać na terytorium Polski i co do zasady każdy wjeżdżający jest zobowiązany odbyć obowiązkową izolację.

Na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej nie jest prowadzona kontrola. Straż Graniczna przypomina również, by cudzoziemcy, którzy planują podróż do Polski, sprawdzili po pierwsze, czy z ich kraju możliwy jest transport do Polski.

SZCZEGÓŁOWE ZASADY DOTYCZĄCE PRZEKRACZANIA GRANIC>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.