Reklama

Wraca handel na miejskie targowisko [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Wraca handel na miejskie targowisko [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzeg, zapytał mieszkańców czy chcą aby targowisko miejskie ponownie zostało otwarte.

22.04:

Opinie tarnobrzeżan zdecydowały! Miejskie targowisko w Tarnobrzegu będzie znowu czynne.

- Drodzy tarnobrzeżanie, od czwartku 23 kwietnia wznawiamy po przerwie miejskie targowisko. Jak wynika z Waszych opinii, o które w poniedziałek prosiłem, wielu z Was z niecierpliwością na to czeka. Rozumiem tę tęsknotę, dlatego tym większa prośba - nie wszyscy naraz jednego dnia ruszmy na Kwiatkowskiego! Błagam. Każdy zdąży marchewkę kupić, gwarantuję. Jak bowiem planowaliśmy, czego zresztą też i Wy oczekujecie, handlowanie odbywać się będzie aż sześć dni w tygodniu! Targ czynny będzie od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni wolnych od pracy. Dlatego wypada z tego planu przyszły piątek, co niektórych tak zaskoczyło. Drodzy Państwo - 1 maja może i relikt przeszłości, ale ustawowo jest dniem wolnym od pracy, w tym i handlu - napisał na Facebooku Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Nowe zasady handlowania na targu w Tarnobrzegu:

- handlowanie od poniedziałku do soboty w wyłączeniem dni wolnych (prośba ze strony władz miasta, aby osoby niepracujące korzystały z możliwości robienia zakupów od poniedziałku do piątku, soboty zostawione dla tych, którzy pracują na tygodniu);
- sprzedaż wyłącznie artykułów rolnych i spożywczych;
- zważywszy na powierzchnię targowiska dopuszcza się zorganizowanie maksymalnie 50 stoisk, na każde stoisko maksymalnie trzech kupujących;
- liczba osób kupujących jednorazowo przebywających na placu targowym kontrolowana będzie na bramie, dlatego otwarta będzie tylko jedna brama;
- kupującym udostępniony będzie płyn do dezynfekcji rąk lub rękawiczki;
- zarówno kupujący, jak i sprzedający obowiązkowo muszą mieć rękawiczki, a także poprawnie założone maseczki;
- niestosowanie się do powyższych zasad skutkować będzie usunięciem z targowiska.

20.04:

O powrocie handlu na miejskie targowisko mówiło się już pod koniec marca. Wtedy najpierw Dariusz Bożek zezwolił na częściowy powrót kupców na rynek, ale ostatecznie zmienił swoją decyzję - PREZYDENT WSŁUCHAŁ SIĘ W GŁOS MIESZKAŃCÓW.

Tym razem prezydent Tarnobrzega od razu chce wsłuchać się w głos mieszkańców miasta, dlatego przed podjęciem tak ważnej decyzji zadał publiczne pytanie.

- Gdy rząd zniósł część ograniczeń, w pytaniach, jakie do mnie kierujecie, powrócił temat targu. Tak, targu. I zupełnie się temu nie dziwię. Wszak, skoro taka sytuacja może potrwać rok, może dwa, kiedyś trzeba będzie przywrócić, chociażby pozorną, normalność. Oczywiście, z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Rozważamy więc, ale i dopytujemy, czy nie podjąć próby uruchomienia miejskiego targowiska? Swoją opinię przedstawiłem już podczas wcześniejszej przymiarki do otwarcia targu. "Za" przemawiało wiele argumentów. Przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności takie zakupy uważam za bezpieczniejsze niż w zamkniętej przestrzeni sklepów. Po drugie, targ daje dostęp do dobrej jakości produktów zazwyczaj bezpośrednio od producentów. Wreszcie też względy ekonomiczne - jest to zawsze wyciągnięcie ręki do rolników znajdujących się, jak wiele innych branż, w bardzo trudnej sytuacji. Zważmy też na to, że wiele gmin nie zrezygnowało od samego początku trwania epidemii z funkcjonowania targowisk, a miejsca te nie stały się źródłem zakażeń. Nasz pomysł na bezpieczne targowisko? Zielony targ, czyli owoce, warzywa i sadzonki, być może dopuszczony byłby handel jajami i nabiałem, rozważamy możliwość handlu także w inne dni niż sobota, by rozładować ruch, handlowanie z zachowaniem znacznych odstępów pomiędzy stoiskami, organizacja targu pod nadzorem Straży Miejskiej. Strażnicy mieliby czuwać nad zachowaniem odstępów pomiędzy stoiskami, egzekwować wymogi dotyczące stosowania maseczek i rękawiczek, zarówno przez handlujących, jak i kupujących, a także czuwać nad liczbą osób jednorazowo przebywających na targowisku - przyznaje Dariusz Bożek.

- Chciałbym poznać Państwa opinie na temat przywrócenia, w takiej formie, miejskiego targowiska. To Wasze zdanie będzie decydujące w tym temacie. Jednocześnie zaznaczam, że oczekuję wyłącznie rzeczowego przedstawienia swego stanowiska. Uprzedzam, że komentarze na Facebooku wykraczające poza granice dobrego zachowania będą usuwane. Na Wasze opinie, pod tym postem (WAŻNE - nie pod udostępnieniami !) oczekuję do 21 kwietnia, do północy. Jeśli zdecydujecie Państwo, że warto uruchomić targowisko, będziemy chcieli ruszyć już w najbliższy czwartek. Targ byłby czynny w czwartek, piątek i sobotę. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę. Dalsze handlowanie uzależnione będzie od sytuacji epidemiologicznej i ewentualnych nowych rozporządzeń rządu. O wszystkim będziemy na bieżąco Państwa informować - napisał Dariusz Bożek.

Co o takim pomyśle sądzą mieszkańcy Tarnobrzega i okolic?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE