Reklama

Wpadł oszust z Przemyśla

Opublikowano:
Autor:

Wpadł oszust z Przemyśla - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi Przemyśla. Mężczyzna, okazując fałszywe dowody wpłaty, odbierał towar. W ten sposób oszukał wielu sprzedających na blisko 18 tysięcy złotych.

Od maja ubiegłego roku, do przemyskiej komendy zgłaszały się osoby, które zostały oszukane. Sposób działania sprawcy, za każdym razem wyglądał podobnie. Pokrzywdzeni za pośrednictwem portali internetowych oferowali na sprzedaż, w większości przypadków telefony komórkowe, w jednym był to motocykl. Następnie kupujący spotykał się ze sprzedającymi osobiście, a przed odbiorem towaru okazywał rzekomy dowód wpłaty. Pokrzywdzeni przekonani, że opłata została uiszczona, przekazywali nabytą rzecz nowemu właścicielowi. Wstępna wartość strat została oszacowana na blisko 18 tysięcy złotych.

- Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 29-letni mieszkaniec Przemyśla. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 9 zarzutów dotyczących oszustw. Sprawa ma charakter rozwojowy. Okazuje się, że oszust działał w ten sposób nie tylko w naszym powiecie. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie popełnił wcześniej podobnych przestępstw.

- mówi podkomisarz Marta Fac, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.           

Za przestępstwo oszustwa ustawodawca przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE