Reklama

Wójt zmarł. Czy przedterminowe wybory odbędą się podczas pandemii?

Opublikowano:
Autor:

Wójt zmarł. Czy przedterminowe wybory odbędą się podczas pandemii? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Tarnowiec (powiat jasielski) - Jan Czubik zmarł. Rada gminy wystąpiła do premiera o ustalenie komisarza rządowego i przedterminowe wybory.

W poniedziałek, 12 października zmarł wójt gminy Tarnowiec (powiat jasielski) - Jan Czubik. Z tego tytułu rada gminy postanowiła wystąpić z prośbą o przedterminowe wybory w czasie pandemii koronawirusa. Czy te jednak się odbędą?

19 października komisarz wyborczy w Krośnie wydał postanowienie o wygaśnięcie mandatu wójta Czubika. Rada gminy na poniedziałkowej sesji wystosowała apel do premiera za pośrednictwem wojewody podkarpackiego o ustalenie komisarza rządowego, którym prawdopodobnie zostanie Wiktor Barański - zastępca wójta gminy Tarnowiec, który z polityką gminną związany jest od 1997 roku.

Rodzi się jednak pytanie czy w dobie pandemii i rosnącej ilości zakażeń koronawirusem, możliwe będzie przeprowadzenie wyborów w bezpieczny sposób. Na wytyczenie konkretnej daty trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Stąd apel o ustanowienie komisarzem Barańskiego aby, jak tłumaczy to rada gminy:

- Zapewnić stabilną i niczym niezakłóconą ciągłość funkcjonowania gminy do czasu wyboru nowego wójta gminy Tarnowiec.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE