Reklama

Wojskowe manewry w Lipie. Nie wchodź na teren poligonu!

Opublikowano: czw, 26 wrz 2019 09:36
Autor:

Wojskowe manewry w Lipie. Nie wchodź na teren poligonu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 15 października na poligonie wojskowym w Lipie w gminie Zaklików znów będą odbywać się ćwiczenia z wykorzystaniem środków bojowych. Nasz region jest bardzo ważny pod względem militarnym dla obecnej ekipy rządowej.

Od 15 października na poligonie wojskowym w Lipie w gminie Zaklików znów będą odbywać się ćwiczenia z wykorzystaniem środków bojowych. To ważna wiadomość dla licznych grzybiarzy, którzy pomimo czytelnego oznakowania zapuszczają się na tereny wojskowe za grzybami. Zwłaszcza, że ten poligon będzie użytkowany po raz pierwszy od 25 lat!

Za reaktywacją części dawnego poligonu Lipa, na którym wojsko prowadziło swe zajęcia jeszcze do lat 80-tych, przemówiły głównie rosnące potrzeby Sił Zbrojnych oraz przemysłu zbrojeniowego i współpracujących z nim instytutów wojskowych. Pozyskanie obejmującego ponad 2,3 tys. hektarów dodatkowego poligonu, odległego zaledwie o 20 kilometrów od Huty Stalowa Wola SA, ułatwi prace Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Stalowej Woli.

Poligon Lipa najprawdopodobniej przejmie część badań artyleryjskich, dotychczas prowadzonych w lesie tuż przy Stalowej Woli. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich rodzajów badań i wszystkich typów uzbrojenia. Dla niektórych programów badań haubic samobieżnych KRAB czy KRYL, mogących wysyłać pociski na odległość do 40 kilometrów, konieczne jest sąsiedztwo poligonu w Nowej Dębie, na teren którego upadają pociski wystrzeliwane ze Stalowej Woli. Ale już na poligonie Lipa będzie można wykonywać część badań zdawczo-odbiorczych samobieżnego moździerza 120 mm automatycznego RAK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Szary

  Jak do lat 80 -tych? Maj 2000 rok. Manewry wojskowe. Rozpoznanie, Lublin

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  matka polka

  a gdzie w tym wszystkim mieszkancy Lipy ,czy my mamy żyć w huku a jak mają spać nasze dzieci,będą wystraszone i znerwicowane,ale kogo to obchodzi

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Jagoda

  Nasycania podkładów kolejowych z potwornym smrodem ,poligon z hukiem aż szyby drżą to nie służy promowaniu Lipskich Wód Zdrojowych .Oj nie mamy szczęścia !